Techgame.pl
Mac Pro na kółkach.

Wikipedia commons

Apple kompletnie oszalało. Kółka do Maca Pro kosztują tyle co porządny komputer

16 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Sprzęt Apple od zawsze kojarzony jest z dosyć zaporowymi cenami. Jest to zdecydowanie sprzęt dla fanów wizji technologicznego giganta, dużo się już mówiło o kolejnych cenach za sprzęty z charakterystycznym jabłkiem na obudowie. Teraz Apple p

Mowa o dodatku do najnowszego modelu Mac Pro, który sam w sobie stworzył bardzo dużo kontrowersji ze względu na swoją cenę. Wystarczy wspomnieć, że za podstawową wersję urządzenia producent liczy sobie prawie 28 tysięcy złotych.

Mac Pro jak porządny serwer 

Podstawowa wersja urządzenia kosztuje 27 999 złotych i jest to cena, którą najwięksi fani mogą jeszcze obronić. Osoby pracujące na tym sprzęcie często potrzebują mocy obliczeniowej, która drzemie w obudowie do pracy. Na tym jednak nie koniec, można do niego dokupić różne dodatki. W ekstremalnej sytuacji Mac Pro w najlepszej konfiguracji i z dołączonymi akcesoriami (mysz Magic Mouse 2 i gładzik Magic Trackpad 2) oraz oprogramowaniem (Final Cut Pro X i Logic Pro X) może kosztować nawet 270 tysięcy złotych. Za tę cenę można postawić sobie w domu bardzo potężny serwer. 

Okrągła cena za kółka 

Dotychczas użytkownicy komputera Mac Pro nie mieli możliwości konfiguracji nóżek na własną rękę. Przy zakupie trzeba było podjąć decyzję, czy decydujemy się na wersję mniej mobilną (na standardowych nóżkach ze stali nierdzewnej), czy wersję pozwalającą dowolnie przesuwać komputer po pomieszczeniu (wersja z kółkami). Trzeba było się jednak liczyć z dosyć znaczącym kosztem takiego zabiegu – zmiana na kółka kosztuje 2000 złotych!

Cena zwala z nóżek

Od teraz każdy posiadacz Maca Pro ma możliwość zmiany podstawy swojego komputera w dowolnej chwili. Producent udostępnił w sklepie kółka, które każdy może dowolnie wymieniać na własną rękę. Wiąże się to jednak ze sporym wydatkiem – Apple wycenił tę usługę na 3499 złotych! Oczywiście osoby, które chciałyby zmienić kółka na bardziej stabilne nóżki, też mają taką możliwość. W tym przypadku cena jest znacząco niższa - brak mobilności komputera wyceniony został na 1499 złotych.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >