Mac Pro na kółkach.
Źródło: Wikipedia commons

Apple kompletnie oszalało. Kółka do Maca Pro kosztują tyle co porządny komputer

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
16 Kwietnia 2020

Sprzęt Apple od zawsze kojarzony jest z dosyć zaporowymi cenami. Jest to zdecydowanie sprzęt dla fanów wizji technologicznego giganta, dużo się już mówiło o kolejnych cenach za sprzęty z charakterystycznym jabłkiem na obudowie. Teraz Apple powraca z kolejną zwalającą z nóg ofertą.

Mowa o dodatku do najnowszego modelu Mac Pro, który sam w sobie stworzył bardzo dużo kontrowersji ze względu na swoją cenę. Wystarczy wspomnieć, że za podstawową wersję urządzenia producent liczy sobie prawie 28 tysięcy złotych.

Mac Pro jak porządny serwer

Podstawowa wersja urządzenia kosztuje 27 999 złotych i jest to cena, którą najwięksi fani mogą jeszcze obronić. Osoby pracujące na tym sprzęcie często potrzebują mocy obliczeniowej, która drzemie w obudowie do pracy. Na tym jednak nie koniec, można do niego dokupić różne dodatki. W ekstremalnej sytuacji Mac Pro w najlepszej konfiguracji i z dołączonymi akcesoriami (mysz Magic Mouse 2 i gładzik Magic Trackpad 2) oraz oprogramowaniem (Final Cut Pro X i Logic Pro X) może kosztować nawet 270 tysięcy złotych. Za tę cenę można postawić sobie w domu bardzo potężny serwer.

Okrągła cena za kółka

Dotychczas użytkownicy komputera Mac Pro nie mieli możliwości konfiguracji nóżek na własną rękę. Przy zakupie trzeba było podjąć decyzję, czy decydujemy się na wersję mniej mobilną (na standardowych nóżkach ze stali nierdzewnej), czy wersję pozwalającą dowolnie przesuwać komputer po pomieszczeniu (wersja z kółkami). Trzeba było się jednak liczyć z dosyć znaczącym kosztem takiego zabiegu – zmiana na kółka kosztuje 2000 złotych!

Cena zwala z nóżek

Od teraz każdy posiadacz Maca Pro ma możliwość zmiany podstawy swojego komputera w dowolnej chwili. Producent udostępnił w sklepie kółka, które każdy może dowolnie wymieniać na własną rękę. Wiąże się to jednak ze sporym wydatkiem – Apple wycenił tę usługę na 3499 złotych! Oczywiście osoby, które chciałyby zmienić kółka na bardziej stabilne nóżki, też mają taką możliwość. W tym przypadku cena jest znacząco niższa - brak mobilności komputera wyceniony został na 1499 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Apple zaskoczyło wszystkich niskich ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta
  2. Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem
  3. Apple to główna marka wykorzystywana w popularnym oszustwie internetowym
  4. Hakerzy atakują Discord. Nie dajcie się nabrać na scam
Następny artykuł