Pilne
Źródło: techgame

Ważne zarządzenie premiera. Drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP na terenie całego kraju.

Kuba WielochKuba Wieloch
9 Lipca 2020

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie, wprowadzające w Polsce II stopień alarmowy BRAVO - CRP. Celem decyzji jest przeciwdziałanie zagrożeniom w cyberprzestrzeni, w związku z II turą wyborów prezydenckich

Alert BRAVO-CRP

Już w tę niedzielę, 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. W związki z tym na terenie całego kraju premier wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP.
Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia atakami w cyberprzestzeni. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Rodzaje alertów

Zgodnie z ustawą o działaniach antyterrorystycznych w razie wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub zagrożenia takim zdarzeniem, można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA, a w razie zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, dotyczącego systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia - można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych CRP.

Informacje od MSWiA

- Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym Policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - czytamy na stronie MSWiA.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy znów narażeni na ataki. Policja ostrzega przed falą fałszywych e-maili
  2. Setki dilerów w rękach policji. Policja złamała zabezpieczenia w smartfonach
  3. Klienci Getin Banku na celowniku hakerów. Ataki się nasilają
  4. Nad Polską przelatuje kometa. Niepowtarzalne zjawisko zaobserwujesz gołym okiem

Następny artykuł