Pilne
Źródło: techgame

Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju

Kuba WielochKuba Wieloch
25 Czerwca 2020

Na terenie całego kraju Premier Mateusz Morawiecki wprowadził II stopień alarmowy BRAVO-CRP - poinformował za pośrednictwem Twittera Grzegorz Świszcz, z-ca dyr. Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ma to związek z niedzielnymi wyborami prezydenckimi.

Zbliżają się wybory


Już w tę niedzielę, 28 czerwca odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. W związki z tym na terenie całego kraju premier wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP.
Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia atakami w cyberprzestzeni. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Rodzaje alertów


Zgodnie z ustawą o działaniach antyterrorystycznych w razie wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub zagrożenia takim zdarzeniem, można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA, a w razie zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, dotyczącego systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia - można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych CRP.

Oświadczenie

Poniżej znajduję się pełna treść oświadczenia Grzegorza Świszcza:
Premier na terenie całego kraju wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP (2. w czterostopniowej skali dotyczący bezpieczeństwa teleinformatycznego). Obowiązuje od 26 czerwca, od godz. 00:01, do 29 czerwca do godz. 23:59. Wprowadzenie stopnia ma związek z wyborami prezydenckimi w RP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedno kliknięcie pozwala im wykraść Twoje pieniądze. Cyberprzestępcy znowu atakują
  2. Czy epidemia koronawirusa pokrzyżowała Ci wakacyjne plany?
  3. Nadchodzą potężne burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie dla 9 województw
  4. Kto do tego dopuścił? Testy warte 125 mln złotych leżą w magazynie - nikt z nich nie korzysta
Następny artykuł