Allegro aplikacja
Źródło: Allegro Press Kit

Poważne zmiany na Allegro. Nie masz konta? Nie zrobisz zakupów

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
17 Lutego 2021

Allegro zamierza wprowadzić szereg zmian. W większości pozytywnych, choć nie wszystkie spodobają się użytkownikom. Jedną z nich jest brak możliwości robienia zakupów w serwisie bez posiadania założonego konta, co dotąd było możliwe. Wiele nowości czeka też subskrybentów usługi Allegro Smart!. 

  • Allegro wprowadzi szereg zmian
  • Będzie wiele udogodnień dla subskrybentów Allegro Smart!
  • Zakupy będą mogli robić jednak tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu

Allegro to póki co niedościgniony lider na polskim rynku platform e-commerce, która jest narzędziem pracy wielu przedsiębiorców oraz miejscem regularnych zakupów klientów. W naszym kraju pojawił się jednak poważny konkurent dla polskiego serwisu, Amazon, którego obecność już teraz zachwiała kursem akcji Allegro na warszawskiej giełdzie.

Zmiany w usłudze Allegro Smart!

Pierwsze zmiany wprowadzone przez polską platformę zaczną obowiązywać już od jutra - 18 lutego 2021. Dotyczyć zaś będą subskrybentów usługi Allegro Smart!, która jest nieobowiązkowym, płatnym abonamentem, szczególnie atrakcyjnym dla tych, którzy korzystają z serwisu regularnie. Usługa ta umożliwia skorzystanie z darmowych opcji przesyłki, bezpłatnych zwrotów oraz zapewnia dostęp do specjalnych okazji, widocznych tylko dla subskrybentów.

Od jutra zmienia się kwota, na którą należy dokonać zakupów, by uzyskać dostęp do bezpłatnej przesyłki kurierskiej. Dotąd było to 100 złotych. Od jutra wystarczy wydać 80 zł. Promocja potrwa do 7 kwietnia 2021. Z drugiej strony sprzedający będą mogli cieszyć się darmową przesyłką oferując przedmioty w zakresie cenowym 80-99,99 zł.

Nie wszystkie zmiany będą dobre

Jest też kilka gorszych wiadomości. Wzrośnie jednakże opłata za opcję dostawy za pobraniem, która dotąd była darmowa dla użytkowników Allegro Smart!. Od 8 marca 2021 będzie trzeba za nią dopłacić 3,99 zł. Co więcej, od 19 kwietnia 2021 roku na Allegro zakupy będą mogli zrobić jedynie zarejestrowani użytkownicy. Serwis tłumaczy to koniecznością ochrony kupujących, którą mogą zapewnić tylko tym, którzy założą konto na platformie.

Chińczycy testują pociągi nowej generacji. Osiągają zawrotne prędkościChińczycy testują pociągi nowej generacji. Osiągają zawrotne prędkościCzytaj dalej

Chcemy, żeby każdy klient Allegro mógł otrzymać od nas pełne wsparcie, a możemy je zapewnić tylko kupującym z kontem. Dzięki zakupom z logowaniem, klienci mają pełny dostęp do informacji o swoim zamówieniu oraz m.in. mogą skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Od 8 marca części klientów udostępnimy, testowo, nowy sposób rejestracji, przy użyciu telefonu. Aby zarejestrować konto na Allegro wystarczy, że potwierdzą numer telefonu wpisując kod z wiadomości sms - możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Allegro.

Allegro na raty

Zadowoleni będą jednak ci, którzy regularnie korzystają z Allegro Pay, które umożliwia odroczenie płatności za zakupy o 30 dni lub rozłożenie jej na od 3 do nawet 20 rat. Dotąd opcja rozłożenia płatności na raty była dostępna od 500 złotych. Teraz będzie ona możliwa już w przypadku zakupu przedmiotu za 300 złotych. Ponadto od jutra nie będzie trzeba posiadać aktywnej subskrypcji Allegro Smart!, by móc rozłożyć zapłatę na 3 raty, co wcześniej było niemożliwe dla użytkowników nieposiadających abonamentu.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: twitter.com/CSIRT_KNF

Następny artykuł