Karty podarunkowe Amazon.
Źródło: Wikipedia Commons

Poważna wpadka Amazona. Tysiące klientów oburzonych

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
31 Października 2020

PR-owcy Amazona mają w tym roku dużo pracy. Wiosną przez firmę Jeffa Bezosa przetoczyła się fala negatywnych opinii na temat traktowania swoich pracowników w dobie pandemii. Teraz Amazon zaliczył kolejną poważną wpadkę.

Wpadka dotyczy szwedzkiego oddziału Amazona. Niedawno zadebiutowała ich nowa strona, która usiana była rażącymi błędami, wulgaryzmami i niedociągnięciami. Wystarczy wspomnieć, że osoby odpowiedzialne za projekt pomyliły nawet szwedzką flagę z argentyńską, a to dopiero szczyt góry lodowej.

Grupa Anonymous nagłaśnia Strajk Kobiet. Grupa Anonymous nagłaśnia Strajk Kobiet. "Warszawa pisze historię"Czytaj dalej

Wpadka za wpadką. Amazon w ogniu krytyki

Wiosną, kiedy świat został opanowany przez pandemię koronawirusa, na władze Amazona wylało się wiadro pomyj w związku z informacjami o tym, w jaki sposób firma należąca do Jeffa Bezosa traktuje swoich pracowników. Pomimo rosnącej liczby zachorowań firma ani nie wysyłała pracowników na pracę zdalną, nie pilnowała również bezpieczeństwa związanego z rygorem sanitarnym.

W momencie, w którym media podchwyciły temat, polityka giganta e-commerce zupełnie się zmieniła i firma zaczęła przykładać większą wagę do działań związanych z bezpieczeństwem pracowników. Niesmak jednak pozostał i do dzisiaj wiele osób wykazuje sporą rezerwę, jeżeli chodzi o oferty pracy, które proponuje Bezos.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. Wiele osób popełnia poważny błąd przy noszeniu maseczki. Lepiej go unikać, gdyż może mieć fatalne konsekwencje

Amazon w Polsce. Oferty pracy przed świętami

Obecnie w Polsce trwa ogromna kampania rekrutacyjna firmy Amazon. W ostatnim czasie Jeff Bezos otworzył kolejne dwa duże punkty Amazona na terenie naszego kraju, a firma chce się zabezpieczyć przed okresem świątecznym, podczas którego liczba wysyłanych paczek znacząco wzrasta. Z tej okazji Amazon oferuje zwiększoną pensję. W okresie od listopada do 26 grudnia do podstawowej wypłaty, która wynosi 20 złotych za godzinę, gigant e-commerce proponuje dodatek w wysokości 4 złotych do każdej godziny.

Netflix podrożał. Trzeba wydać dużo więcej pieniędzyNetflix podrożał. Trzeba wydać dużo więcej pieniędzyCzytaj dalej

Ogromna wpadka Amazona. Klienci oburzeni

Niedawno zadebiutowała strona Amazona w szwedzkiej wersji językowej. Premiera nie obyła się bez licznych wpadek, które nie umknęły czujnym oczom klientów. Na pierwszy ogień poszła niezwykle trywialna pomyłka. Osoba odpowiedzialna za załączenie szwedzkiej flagi w menu wyboru językowego znacząco się pomyliła i przy Szwecji pojawiła się flaga Argentyny.

Błędy dotyczyły również tłumaczeń w opisach różnych produktów. W zupełnie normalnych opisach pojawiły się więc wulgarne słowa co wywołało kolejną burzę wśród internautów. Przykładowo zamiast słowa “raps”, które po szwedzku oznacza “rzepak” widniało słowo “valdakt”, czyli “gwałt”. Z innych “przejęzyczeń” słowo kurczaki pomylono z penisami, a patelnia została sklasyfikowana jako urządzenie “tylko dla kobiet”.

Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazićJak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazićCzytaj dalej

Amazon reaguje

Amazon szybko zajął stanowisko w związku z licznymi wpadkami i problemami w działaniu strony. "Jeśli ktoś zauważy inne niedociągnięcia na naszych stronach produktów, prosimy o kliknięcie w odpowiedni link na stronie i przesłanie nam tej informacji, a my wprowadzimy stosowne poprawki" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel premiera Morawieckiego. Nowe zmiany i zalecenia dla Polaków
  2. Planujesz na obiad gołąbki? Pamiętaj o niezawodnych trickach naszych babc
  3. Grupa Anonymous nagłaśnia Strajk Kobiet. "Warszawa pisze historię"
  4. Netflix podrożał. Trzeba wydać dużo więcej pieniędzy
  5. Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazić
  6. Na ponad 100-letnim grobie przez cały rok leżą patyki. Powód zupełnie inny, niż się wydaje

Następny artykuł