Zdjęcie ze Strajku Kobiet w Warszawie.
Źródło: Iberion/Jessika Piechocka

Grupa Anonymous nagłaśnia Strajk Kobiet. "Warszawa pisze historię"

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
31 Października 2020

Strajk Kobiet, który opanował całą Polskę zostaje zauważany poza granicami naszego kraju. Internetowi aktywiści z grupy Anonymous właśnie poinformowali o piątkowym proteście, który przeszedł ulicami Warszawy. O wyczynie Polek i Polaków, którzy wczoraj strajkowali przeciwko wyrokowi TK napisali, że “Warszawa pisze historię”.

W piątek setki tysięcy obywateli naszego kraju wyszło na ulice w geście solidarności z kobietami i sprzeciwu przeciwko partii rządzącej oraz decyzji Trybunał Konstytucyjnego, która bardzo mocno ogranicza prawa aborcyjne kobiet. Zdjęcia z piątkowych protestów zrobiły ogromne wrażenie na internetowych aktywistach, którzy niejednokrotnie angażowali się w walkę z niesprawiedliwościami w Polsce.

Genialny Polak zadziwił cały świat. Jego wynalazek zrewolucjonizował kino, mało kto pamiętaGenialny Polak zadziwił cały świat. Jego wynalazek zrewolucjonizował kino, mało kto pamiętaCzytaj dalej

Polska się buntuje. Anonymous doceniają

W zeszłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny dokonał niezwykle kontrowersyjnej decyzji, która cofnęła prawo kobiet do anulowania ciąży w przypadku wykrycia ciężkiego uszkodzenia płodu lub choroby, która nie daje szansy na normalne funkcjonowanie dziecka po urodzeniu. Sytuacja wywołała już nawet nie burzę, a huragan wśród polskiego społeczeństwa. Od wydania wyroku codziennie na ulice polskich miast wychodzą protestujący, którzy nawołują do zmiany decyzji i odwołania rządu w obecnym zestawieniu.

Kulminacją tych wydarzeń był ogromny protest na ulicach Warszawy, który odbył się 30 października. Na ulice stołecznego miasta wyszły setki tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy wspólnie okazywali sprzeciw wobec decyzji TK. Nie obyło się niestety bez incydentów związanych ze zwolennikami partii rządzącej. Według nieoficjalnych informacji do Warszawy zjechało 10 000 mężczyzn, którzy wywoływali bójki, rzucali niebezpiecznymi przedmiotami i atakowali protestujących.

Ważna zmiana w Windows 10. Użytkownicy w końcu odetchną z ulgą, nowa aktualizacja sporo zmieniWażna zmiana w Windows 10. Użytkownicy w końcu odetchną z ulgą, nowa aktualizacja sporo zmieniCzytaj dalej

Coraz więcej ludzi zauważa problem

Wczoraj informowaliśmy o tym, że pracownicy polskiego studia CD Projekt RED okazali wsparcie protestującym kobietom. Firma stworzyła specjalną grafikę przedstawiającą jedną z bohaterek gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, czyli Ciri, która na twarzy ma czerwoną błyskawicę, która jest symbolem protestów kobiet w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. Panika w jednej z europejskich stolic. Mieszkańcy masowo opuszczają miasto, chodzi o obostrzenia

Swoje poparcie dla strajkujących kobiet w ostatnich dniach okazał również mBank, sieć restauracji Bobby Burger oraz polskie przedsiębiorstwo informatyczne Netguru. Kolejne firmy dołączają do strajku. Podczas wczorajszych protestów w Warszawie, swoje poparcie okazało również miasto, które wspólnie z Wydawnictwem Iberion wyświetliło na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki czerwoną błyskawicę.

Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znaleziskoNaukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znaleziskoCzytaj dalej

Anonymous o sytuacji w Polsce

Naoficjalny profilu twitterowym internetowych aktywistów z grupy Anonymouspojawił się pełen uznania wpis. Autorzy wpisu opublikowali przy nim spektakularne zdjęcia z wczorajszych protestów w Warszawie, na których widać ogromne tłumy protestujących. Zdjęcia zostały opatrzone opisem “Warszawa tworzy dziś historię! Miliony kobiet buntuje się przeciwko rządowej decyzji, która odbiera prawo wyboru o własnym ciele”. Wpis został również opatrzony hasztagami z popularnymi hasłami, które przyświecają protestującym. Walka trwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Carrefour wychodzi naprzeciw zaskoczonym Polakom. Możesz liczyć na specjalne ulgi do 9 listopada
  2. Zostały Ci obierki po ziemniakach z obiadu? Nie wyrzucaj, zrobisz z nich obłędne frytki, będą prosić o więcej
  3. Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazić
  4. Netflix podrożał. Trzeba wydać dużo więcej pieniędzy
  5. Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazić
  6. Pilna konferencja Ministerstwa Rolnictwa: wiadomo, ile wyniesie pomoc dla sprzedawców kwiatów

Następny artykuł