Smartfon z aplikacjami mobilnymi i powiadomieniami.
Źródło: Pikrepo

Bez której aplikacji w telefonie nie możesz funkcjonować?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Września 2020

Smartfony stały się już w zasadzie obligatoryjnym dodatkiem naszego życia. Bez stałego dostępu do informacji większość ludzi nie wyobraża sobie funkcjonowania. Ułatwiają nam to liczne aplikacje, które instalujemy na telefonie. 

Co zabieramy z domu, kiedy z niego wychodzimy? Klucze, portfel... no i oczywiście smartfon. W dzisiejszych czasach, nawet portfela nie musimy zabierać, bo w końcu możemy zapłacić telefonem. Wszystkie dzięki aplikacjom, które ułatwiają nam codziennie funkcjonowanie.

Telefony stał się naszym całym światem

Świat się cały czas zmienia. Pogoda, sytuacja polityczna i gospodarcza, zapachy i smaki. Jedna rzecz w tym wszystkim pozostaje niezmienna. Podczas spaceru ulicą lub jazdy komunikacją miejską zawsze w zasięgu wzroku znajdziemy kogoś kto patrzy się w telefon. Smartfony stały się nieodłącznym gadżetem naszego funkcjonowania. Może nam się to podobać, możemy na to narzekać, jednak fakt pozostaje niezmienny. Dzięki tym nowoczesnych urządzeniom nasze życie stało się o wiele prostsze. Dzięki aplikacjom instalowanym na telefon mamy ciągły dostęp do informacji z całego świata, muzyki, gier, a nawet narzędzi służących do relaksacji lub randkowania. Postęp technologiczny jest nieubłagany, ale ma to swoje plusy.

Strażnicy aż osłupieli. Gdy weszli do lasu, opadły im ręce, zdjęcia mówią wszystkoStrażnicy aż osłupieli. Gdy weszli do lasu, opadły im ręce, zdjęcia mówią wszystkoCzytaj dalej

Podział aplikacji na różne kategorie

Nie każda aplikacja nam podpasuje. Nie z każdej musimy korzystać. Na rynku jest jednak tak duże urozmaicenie tych narzędzi, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najprostszy podział aplikacji mobilnych możemy ująć w dwóch kategoriach: aplikacje użytkowe i gry. Dalej podział robi się o wiele bardziej szczegółowy, w aplikacjach użytkowych znajdziemy narzędzia biurowe (notatniki, skanery, programy do zarządzania danymi), aplikacje hobbystyczne (ebooki, aplikacje do streamingu muzyki i seriali) oraz wiele, wiele innych. Również aplikacje gamingowe dzielą się na różne kategorie, tam podział jest jednak prostszy i nawiązuje do ogólnie znanych gatunków gier.

Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniuDeep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniuCzytaj dalej

Aplikacje, które zastąpiły codzienne obiekty

Kiedyś wyjście z domu na dłużej wiązało się z długim obmyślaniem, co należy ze sobą zabrać. Jeżeli mowa była o wyjściu do sklepu, to rachunek był prosty: torba, portfel i karteczka z listą zakupów. Jeżeli wychodziliśmy na dłużej, warto było dodać do zestawu jakąś książkę, może discmana. Teraz dzięki naszym inteligentnym telefonom nie musimy się już nad tym zastanawiać. Jeżeli idziemy na zakupy, to listę z produktami możemy przygotować w telefonicznym notatniku, albo jeszcze lepiej – w dedykowanej aplikacji, do której dostęp mogą mieć inni członkowie naszego gospodarstwa. Dzięki temu wiemy co należy kupić, a co już ktoś kupił za nas. Dłuższa podróż pociągiem lub komunikacją miejską? Nie musimy taszczyć ze sobą książki. W telefonie znajdziemy wiele aplikacji, które za darmo (lub za drobną opłatą) udostępniają nam tysiące książek i muzyki. Pozostaje więc pytanie, która aplikacja jest dla Ciebie najważniejsza? Bez którego oprogramowania nie wyobrażasz sobie używania swojego telefonu? To może być coś tak prostego jak budzik, a może być to również jakaś skomplikowana gra logiczna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  2. Już w środę poznamy cenę i datę premiery PlayStation 5
  3. Pamiętacie je jeszcze? Płyty winylowe robią się coraz bardziej popularne
  4. Strażnicy aż osłupieli. Gdy weszli do lasu, opadły im ręce, zdjęcia mówią wszystko
  5. Amerykanie testują nowy potężny sprzęt. Cały świat drży w posadach
  6. Olbrzymi hit z USA, czyli ekologiczna jajecznica z butelki. Teraz pojawi się w Europie

Następny artykuł