Zdjęcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykonane aparatem NIKON.
Źródło: reddit

Fan astronomii zrobił zdjęcie zwykłą lustrzanką. To co zobaczył wprawiło go w osłupienie

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Lipca 2020

Aby rozpocząć swoją przygodę z astronomią nie trzeba wcale wiele. Wystarczy zwykły aparat fotograficzny i aplikacja mobilna. Pewien amator nocnego nieba uchwycił na zdjęciu ISS.

Amatorskich fanów astronomii nie brakuje. Niektórzy z nich udowadniają, że nie trzeba wcale wiele, aby rozpocząć swoją przygodę z nocnym obserwowaniem nieba. Wystarczy zwykła lustrzanka, dobre warunki atmosferyczne i możemy zobaczyć bardzo ciekawe zjawiska.

Wycelował lustrzankę w niebo. Sfotografował ISS

Pewien amator astronomii postanowił przetestować możliwości swojego aparatu na nocnym niebie. Wycelował więc swojego Nikona P900 w niebo, w specjalnej aplikacji mobilnej sprawdził kiedy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie znajdowała się nad nim i zrobił zdjęcie. Efekt przerósł jego najśmielsze oczekiwania, bez specjalistycznego sprzętu, ani wiedzy udało mu się sfotografować ISS w całkiem niezłym detalu. Jak sam piszę "ISS jest bardzo łatwe do spostrzeżenia, świeci o wiele jaśniej niż gwiazdy, które widzimy na nocnym niebie i podczas przelotu jest widoczna kilka minut".

Powstała interaktywna mapa wszechświata. Możemy zajrzeć w każdy zakamarek kosmosuPowstała interaktywna mapa wszechświata. Możemy zajrzeć w każdy zakamarek kosmosuCzytaj dalej

Czym jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna?

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) to największy, sztuczny satelita, który z powodzeniem krąży wokół naszej planety. Jest to jednocześnie pierwsza kosmiczna stacja wybudowana dzięki współpracy wielu państw. Składa się z 16 modułów, a na jej pokładzie może znajdować się łącznie do 6 członków załogi. Pierwsze moduły zostały wysłane na orbitę w 1998 roku, pierwsza stała załoga zamieszkała na niej w roku 2000. Położenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej można sprawdzać za pomocą specjalnych aplikacji, widok z kamer umieszczonych na niej można też znaleźć na platformie YouTube, gdzie przez cały czas nadawana jest 24 godzinna transmisja.

Zdjęcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykonane aparatem NIKON.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powstała interaktywna mapa wszechświata. Możemy zajrzeć w każdy zakamarek kosmosu
  2. Tajemnicze kręgi w zbożu pojawiły się w Polsce. W Nadarzycach lądowało UFO?
  3. Polski samochód elektryczny jednak powstanie. Poznaliśmy datę premiery auta
  4. Mumia krzyczącej kobiety. Naukowcy odkryli jej tajemnicę

Następny artykuł