Smartfon trzymany w kobiecej dłoni, obok kubek z kawą.
Źródło: Wikipedia Commons

Asystent głosowy i konto na selfie w IKO. Nowości w aplikacji mobilnej PKO BP

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Lipca 2020

Bank PKO BP wprowadza kolejne nowości w swojej ofercie. Po funkcji Automarket w aplikacji IKO pojawi się asystent głosowy i możliwość zakładania konta za pomocą selfie.

Najnowsza aktualizacja IKO wprowadziła kilka nowości, z których najważniejsze to pojawienie się asystenta głosowego IKO oraz możliwość założenia konta za pomocą selfie i zdjęcia z dowodu osobistego.

Hej, IKO. Ile mam na koncie?

W aplikacji mobilnej banku PKO BP znajdziemy asystenta głosowego, który po zalogowaniu się (za pomocą PIN-u lub odcisku palca) będzie nam mógł podać kilka ciekawych informacji na temat naszego konta. Asystent może powiedzieć nam, ile pieniędzy mamy na koncie, możemy za jego pomocą zlecić przelew do zapisanego na liście konta bankowego (tutaj i tak ze względów bezpieczeństwa musimy zatwierdzić transakcje PIN-em), przejrzeć historię transakcji, doładować telefon lub pokazać kod BLIK. Funkcja nie obowiązuje klientów Inteligo, którzy nie mają dostępu do asystenta.

Sprawdziła konto bankowe i zamarła. Syn przepuścił całe jej życiowe oszczędności na streamerów FortniteSprawdziła konto bankowe i zamarła. Syn przepuścił całe jej życiowe oszczędności na streamerów FortniteCzytaj dalej

Bankowość przyszłości

PKO BP bardzo sprawnie rozszerza możliwości swojej bankowości internetowej. Na wprowadzenie zmian duży wpływ miała pandemia wirusa SARS-CoV-2, która mocno ograniczyła możliwości wizyt w bankach. Dzięki temu w PKO BP wprowadziło zdalną możliwość założenia konta poprzez wideokonferencję. Aby założyć konto, wystarczy aplikacja IKO, dowód osobisty i krótka wideokonferencja, na której pokażemy swoją twarz.

Miały chronić, a szkodziły. Chińskie VPNy kolekcjonowały poufne informacjeMiały chronić, a szkodziły. Chińskie VPNy kolekcjonowały poufne informacjeCzytaj dalej

Odświeżono wygląd IKO

Zmiany dotknęły również mniej znaczących aspektów bankowości internetowej. Zmianie uległ wygląd IKO, dodano w niej dostęp do Automarketu oraz opcję zmiany rodzaju konta. Aktualizacja została na razie wprowadzona w aplikacji działającej na systemie Android.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO BP uruchamia zupełnie nową usługę. Pierwsza funkcja tego typu w Polsce
  2. Miały chronić, a szkodziły. Chińskie VPNy kolekcjonowały poufne informacje
  3. Nielegalny spektakl w dark webie. Aresztowano 19 nieletnich osób
  4. Japoński robot-kangur rozpocznie pracę w sklepie. Czy to początek rewolucji?

Następny artykuł