Wombat spacerujący w śniegu.
Źródło: Wikipedia Commons

Wombat spaceruje w śniegu. Australia przechodzi bardzo poważny kryzys pogodowy

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
6 Sierpnia 2020

Najbliższych parę dni zapowiada się niezwykle ciężko dla mieszkańców Australii. Pogoda będzie tam niezwykle zróżnicowana, czego pierwsze skutki odczuwają już chociażby Wombaty zamieszkujące Tasmanię.

Synoptycy przewidują, że w nadchodzących dniach Australię nawiedzi pięć zupełnie zróżnicowanych zjawisk pogodowych. Od opadów śniegu, które dotknęły już najbardziej wysunięty na południe stan Australii, czyli Tasmanię, po ulewne deszcze i wichury, najbliższe dni nie będą łatwe dla mieszkańców antypodów.

Prognozy nie są optymistyczne

Rob Sharpe, meteorolog pracujący dla Sky News informuje, że to nie koniec anomalii pogodowych. Według niego Australijczycy mogą spodziewać się kolejnych opadów śniegu, deszczu, silnego wiatru, burzy oraz bardzo niskich temperatur. Meteorolog poinformował również, że niebezpieczne warunki będą panowały na wodach przybrzeżnych. Załamanie pogody prognozowane jest na piątek (7 sierpnia) i potrwa do przyszłego tygodnia.

Futurystyczne wizje stają się faktem. Naukowcy kodują dane w ludzkim DNAFuturystyczne wizje stają się faktem. Naukowcy kodują dane w ludzkim DNACzytaj dalej

Pięć różnych zdarzeń pogodowych w jeden weekend

Według meteorologa Sky News weekend w Australii przyniesie bardzo zróżnicowaną pogodę. Od mroźnego frontu w południowej części kraju, przez silne opady deszczu na wschodzie po burze i silny wiatr na zachodzie kraju. Sharpe wspomina, że zimne powietrze napływające do zachodniej Australii może doprowadzić do silnych opadów śniegu w niektórych regionach kraju, chmury burzowe, które nadchodzą są wielkości stanu Queensland.

Ogromny krater po eksplozji w Bejrucie. Wstrząsające zdjęcia obiegły cały światOgromny krater po eksplozji w Bejrucie. Wstrząsające zdjęcia obiegły cały światCzytaj dalej

Wombaty pierwszy raz widzą śnieg

Najbardziej nietypowe zjawisko dotknęło Tasmanii, w której pojawiły się pierwsze od kilku dekad opady śniegu. Zwierzęta, które żyją w tamtym regionie z ciekawością spacerowały sobie po białym pucu, takie warunki pogodowe sa jednak niebezpieczne, ponieważ zwierzęta żyjące na wyspie nie są przystosowane do tak ekstremalnych zmian pogodowych. W Australii panuje obecnie sezon zimowy, niższe temperatury nikogo więc nie dziwią, jednak tak silne zróżnicowanie pogodowe jest niepokojące i może wskazywać na zmiany klimatyczne, które zachodzą w naszej atmosferze.

Poniżej możecie zobaczyć jak na niecodzienne warunki pogodowe zareagowały lokalne zwierzęta zamieszkujące Tasmanie, czyli wombaty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przerażające odkrycie. Grzyb przejmuje kontrolę nad nad mózgiem zwierząt
  2. "Kosmici" kryją się na dnie oceanów. Niesamowite nagranie niezwykle rzadkiego osobnika
  3. Futurystyczne wizje stają się faktem. Naukowcy kodują dane w ludzkim DNA
  4. Silna wola przetrwania chrząszcza. Film pokazuje, jak ucieka z wnętrza żaby "tylnym wyjściem"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł