Badania medyczne
Źródło: Pixist

W Jeleniej Górze przebadano 100 dzieci. Wyniki są druzgocące, rakotwórcza substancja u najmłodszych

W Jeleniej Górze zostały przeprowadzone bardzo ważne badania dzieci. Najmłodsi byli sprawdzani pod kątem obecności glifosatu w moczu. Telewizja Polsat news poinformowała, że do organizatora całego przedsięwzięcia spływały negatywne wyniki mieszkańców miasta i okolic.

W dalszej części badań postanowiono podjąć działania polegające na przebadaniu najmłodszych. Wyniki są druzgocące.

100 próbek dzieci z pozytywnym wynikiem

Wśród 100 pierwszych wyników badań, które spłynęły do laboratorium wykryto glifosat. Jest to substancja, która wykorzystywana jest w wielu środkach chwastobójczych. - Poziom glifosatu u dzieci w połączeniu z E-substancjami zawartymi w żywności, o których przekroczeniu pisze w raporcie Najwyższa Izba Kontroli, powoduje szereg nowotworów. Cały czas monitujemy do pana ministra Ardanowskiego o zakaz stosowania glifosatu i wprowadzenie agencji bezpieczeństwa żywnościowego i odbijamy się od ściany – mówi w rozmowie z dziennikarką Polsatu inicjator akcji, Marcin Bustowski z Konfederacji Konsumencko-Rolniczej. Bustowski jest również szefem Związku Zawodowego Rolników RP.

Przerażające słowa Elona Muska. Ostrzegł cały świat przed niebezpieczeństwemPrzerażające słowa Elona Muska. Ostrzegł cały świat przed niebezpieczeństwemCzytaj dalej

Połowa próbek została przebadana

Sytuacja jest niezwykle niepokojąca. Może ona świadczyć o wielu uchybieniach. Badania te są prowadzone na grupie łącznie 200 najmłodszych. Dotychczasowe wyniki napawają niepokojem. W każdej ze 100 pierwszych próbek znaleziono obecność glifosatu czyli substancji znajdującej się np. w Roundup. Popularnego w Polsce środka chwastobójczego. - Badania, które maja pokazać poziom glifosatu w organizmie właśnie trwają i są na półmetku. Ma zostać przebadanych ponad 200 dzieci. Przebadano ponad 100. Te badania są niepokojące, alarmujące, ponieważ w tej setce wyników ani jedna próbka nie jest pozbawiona glifosatu. W każdej próbce są ślady tej rolniczej chemii. To jest bardzo niepokojące – mogliśmy usłyszeć na antenie telewizji Polsat..

Rakotwórcza substancja

O całej akcji w ostatnim czasie informował również portal Wirtualna Polska. - Wiele wskazuje na to, że wszyscy jesteśmy truci rolniczą chemią poprzez żywność, która miała kontakt ze środkami ochrony roślin, a w szczególności popularnym Roundupem - przekazał portalowi inicjator całej akcji Marcin Bustowski. Pozostaje się tylko zastanowić jak tak naprawdę każdy z nas jest narażony na działanie szkodliwych środków owado i chwastobójczych. Wyniki badań nie napawają optymizmem i rodzą wiele wątpliwości. W dalszej części publikacji portalu Wirtualna Polska możemy wyczytać, że Europejska Agencja Chemiczna nie uznała szkodliwości tej substancji. Natomiast Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC), wchodząca w skład Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), ogłosiła w marcu 2015 r., że związek jest “prawdopodobnie rakotwórczy u ludzi”. Stosowne badania prowadzili również naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Oszacowali oni, że glifosat zwiększa zachowanie na raka aż o 41 proc. "Od 2000 roku jest najbardziej popularnym środkiem chwastobójczym na świecie, oddziałuje na całą populację globu" - skomentowali sprawę badacze.

Chińczycy znaleźli największą dziurę świata. Chińczycy znaleźli największą dziurę świata. "Smocza Dziura" jest w centrum konfliktu zbrojnegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy nie boją się nowej technologii. Smartfony obsługujące superszybki Internet schodzą na pniu
  2. Jak opóźnić starzenie się mózgu. Naukowcy opracowali 3 zaskakujące kroki
  3. Chińczycy znaleźli największą dziurę świata. "Smocza Dziura" jest w centrum konfliktu zbrojnego
  4. Polski samochód elektryczny jednak powstanie. Poznaliśmy datę premiery auta
Następny artykuł