Trąba powietrzna
Źródło: https://www.facebook.com/lowcyburz

Ogromna trąba wodna nad Bałtykiem. Przerażające nagranie

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
28 Sierpnia 2020

Bałtyk to miejsce, które przyciąga tysiące jeśli nie miliony turystów. W tym roku jest jeszcze popularniejszy, bo wielu wczasowiczów z powodu pandemii koronawirusa, zrezygnowało z zagranicznych wojaży.

Bałtyk jest niesamowicie oblegany przez turystów. Jednak jak się okazuje, może być również niebezpieczny.

Bałtyk i trąby wodne

Bałtyk to jeden z najpopularniejszych urlopowych kierunków. Sezon urlopowy już dobiega końca, ale ciągle wiele osób znajduje się nad samym morzem. Pogoda staje się coraz bardziej kapryśna. Warto mieć to na uwadze. Do sieci trafiło przerażające nagranie z plaży. Nad Bałtykiem utworzyła się trąba wodna. Niesamowite zjawisko, które po prostu trzeba zobaczyć. Na końcu artykułu znajdziecie filmy przedstawiające wielką skalę tego niecodziennego obrazka. Ludzie, którzy byli świadkami trąby wodnej, zamarli z przerażenia. Cała sytuacja mogła się skończyć tragicznie, na szczęście nikomu się nic nie stało.

Asteroida leci w kierunku Ziemi. Naukowcy nie wykluczają zderzeniaAsteroida leci w kierunku Ziemi. Naukowcy nie wykluczają zderzeniaCzytaj dalej

Niesamowite zjawisko pogodowe

Przerażające nagranie zostało opublikowane na profilu facebookowym Polskich Łowców Burz. W nagraniu widać moment formowania się olbrzymiej trąby wodnej. Jest to zjawisko atmosferyczne, które w naszym regionie zdarza się niesamowicie rzadko. Nagrywający mieli nie lada szczęście, że udało im się je zarejestrować i jednocześnie nic im się nie stało. Utworzyła się ona w czwartek po południu, w okolicach Kątów Rybackich na Mierzei Wiślanej w województwie pomorskim. Turyści znajdujący się na plaży zamarli z przerażenia. Część z osób znajdujących się w okolicy postanowiła wyciągnąć telefony komórkowe, aby zarejestrować to fascynujące zjawisko pogodowe. Trąba wodna, zwana morską to niesamowicie ciekawe zjawisko meteorologiczne. W trakcie jego powstawania dochodzi do uformowania się pionowego wiru w kształcie leja. Występuje on nad powierzchnią wody. Połączony jest z chmurą kłębiastą. Tak wyglądające tornado wznosi się do góry. W pierwszej fazie jest praktycznie niewidoczne. Warto również zaznaczć, że jest ona znacznie szybsza od lądowych trąb powietrznych. Trąba wodna może powstać również wtedy, kiedy tornado lądowe dotrze nad morze. Odwrotnie, większość trąb morskich rozprasza się, kiedy dotrze do lądu.

Jazda samochodem z pełnym autopilotem wygląda niesamowicie. Zdejmiecie ręce z kierownicy?Jazda samochodem z pełnym autopilotem wygląda niesamowicie. Zdejmiecie ręce z kierownicy?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jazda samochodem z pełnym autopilotem wygląda niesamowicie. Zdejmiecie ręce z kierownicy?
  2. Czarnobyl to istny rezerwat przyrody. Zmutowane zwierzęta i rośliny odzyskały swoją oazę
  3. Przedziwny "pierścień ognia". Naukowcy odkryli wyjątkowy obiekt w kosmosie
  4. Był martwy przez niemal 20 minut. Nie uwierzysz, co zobaczył po "drugiej stronie"
Następny artykuł