Klawiatura numeryczna w bankomacie, dłoń wpisująca nr PIN.
Źródło: needpix

Weekendowe utrudnienia w polskich bankach. Kiedy i które banki nie będą działały

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
18 Lipca 2020

Kolejny weekend i kolejne utrudnienia z bankowością. Wiemy, w których bankach i kiedy spotkacie się z utrudnieniami.

Awarie i prace serwisowe dotyczyć będą kilku głównych banków działających na terenie Polski. Głównie problemy będą dotyczyły bankowości internetowej oraz mobilnej, a także wypłat z bankomatów.

Pracowity weekend w bankach

Santander swoje prace będzie przeprowadzał w dwóch turach. W nocy z piątku na sobotę (00:00 – 06:00) nie można było skorzystać ani z bankowości internetowej, ani z aplikacji mobilnej banku. W nocy z soboty na niedzielę, między północą, a trzecią nad ranem sytuacja się powtórzy. Podczas prac nie będą również dostępne takie usługi jak BLIK czy Kantor.

Gamer Girl nadchodzi. Sony i Microsoft wycofują reklamy kontrowersyjnej gryGamer Girl nadchodzi. Sony i Microsoft wycofują reklamy kontrowersyjnej gryCzytaj dalej

Bankowość się serwisuje

Również w sobotę rozpoczną się prace serwisowe w banku Credit Agricole. Od godziny 22:00 aż do 10:00 dnia następnego nie będą działały serwisy internetowe oraz BLIK. Największe utrudnienia czekają jednak na klientów ING, którzy muszą uzbroić się w cierpliwość z soboty na niedzielę (00:00 – 05:30). Nie będzie wtedy działała bankowość internetowa, aplikacja mobilna Moje ING oraz system bankowości ING Business.

Może odrzucać płatności kartą

W niedziele prace serwisowe rozpocznie również Bank Pekao S.A., które jednak planuje załatwić swoje sprawy w dwie godziny między 22:00, a 24:00. Również klienci Banku Pocztowego spotkają się z problemami. W niedzielę między godziną 8:00 a 14:00 płatność kartą w sklepach internetowych wymagająca autoryzacji hasłem 3D Secure będzie niemożliwa. Transakcje kartą w sklepach fizycznych również mogą być odrzucane.

Mrowisko zalane aluminium o temperaturze 1000 °C. Efekt jest niesamowityMrowisko zalane aluminium o temperaturze 1000 °C. Efekt jest niesamowityCzytaj dalej

Niedostępne bankomaty i transakcje online

W czasie trwania prac serwisowych nieczynne będą również bankomaty i wpłatomaty. Od godziny 14:00 w sobotę nie będą również księgowane transakcje online. ING informuje, że jeżeli będziemy wykonywać przelew do innego konta z ING, to przelew zostanie przepuszczony od razu, jednak zaksięgowany zostanie dopiero w poniedziałek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Google stworzyło narzędzie do czytania hieroglifów. Dzięki Fabricius poczujemy się jak archeologowie
  2. Gamer Girl nadchodzi. Sony i Microsoft wycofują reklamy kontrowersyjnej gry
  3. Tesla zderzyła się z radiowozem. Kierowca uważa, że to wina autopilota
  4. Nowa funkcja w Messengerze. Mnóstwo osób będzie zadowolonych

Następny artykuł