Klawiatura numeryczna w bankomacie.
Źródło: Pixabay

Ogromne utrudnienia w działaniu Polskich banków w weekend. Klienci są wściekli

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Czerwca 2020

Wiele banków w Polsce zaplanowało na przedostatni weekend czerwca prace serwisowe, które dosyć mocno ograniczą możliwość korzystania z usług, szczególnie płatności internetowej, działaniem bankomatów i korzystaniem z BLIK-a.

Prace serwisowe będą prowadzone w różnych godzinach, większość w nocy, jednak niektóre banki poinformowały, że utrudnienia mogą być obecne również w dzień. W celu szczegółowej informacji warto zajrzeć na stronę swojego banku.

Aż 9 banków z utrudnieniami

Prace serwisowy na weekend 19-22 czerwca zaplanowało aż dziewięć banków. Ograniczenia w korzystaniu z usług dotyczyć będą następujących placówek: Santander Bank Polska, PKO BP, ING Bank Śląski, mBank, Bank Millenium, Getin Bank, BOŚ Bank, Nest Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Utrudnienia dotyczyć będą głównie płatności internetowych, korzystania ze stron internetowych banków oraz aplikacji mobilnych.

PKO BP

Największe utrudnienia czekają klientów PKO Banku Polskiego, który swoje prace serwisowe zaplanował na noc z soboty na niedzielę. Utrudnienia mają potrwać od północy do 6:00 rano, w tym czasie nie będzie działała aplikacja IKO, serwis internetowy i telefoniczny iPKO oraz iPKO Biznes. Nie będzie również możliwości płacenia w sklepach internetowych za pomocą funkcji Płacę z iPKO. W tym czasie możliwe będzie jedynie płacenie BLIK-iem oraz wypłata pieniędzy z bankomatów.

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski będzie prowadził swoje prace serwisowe od godziny 22:00 w sobotę, do godziny 14:00 w niedzielę. W tym czasie nie będzie możliwe otwieranie nowych kont i zastrzeganie kart za pomocą funkcji Moje ING. W nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpią również problem z wpłatami i wypłatami za pomocą sieci bankomatów Planet Cash.

mBank

Prace serwisowe w mBanku prowdzone będą łącznie od 1:30 do 13:30 z soboty na niedzielę. Przez cały czas trwania prac nie będzie można składać wniosków. Od 2:00 do 12:30 nie będzie działała aplikacja mobilna oraz płatności internetowe, a od 2:00 do 9:30 utrudnienia będą dotyczyły korzystania z bankomatów, wpłatomatów, nie będzie możliwe również płacenie kartą.

Inne banki

Część banków, na przykład Millenium Bank przeprowadziło prace serwisowe w nocy z piątku na sobotę. BOŚ Bank rozpoczął naprawianie usterek w piątek o godzinie 22:00 i planuje zakończyć je w sobotę o tej samej godzinie. W tym czasie niedostępne będą usługi BOŚbank24 oraz TeleBOŚ. Nest Bank rozpocznie swoje prace w sobotę o 21:00 i zakończy je w niedzielę o 1:00 w nocy. W tym czasie nie będzie można wykonać przelewu oraz zasilić konta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent podpisał 1400+. Tysiące Polaków dostaną pieniądze już w czerwcu, jeden warunek
  2. Ogromne podwyżki w polskich bankach. Przelewy podrożeją nawet o 12 złotych
  3. Potężna awaria u polskiego operatora. Na terenie całego kraju nie działa Internet
  4. O krok od tragedii. W Krakowie wyjątkowe zjawisko pogodowe rozerwało balon widokowy

Następny artykuł