Placówka Alior Banku
Źródło: Wikipedia

Duże awarie w trzech bankach. Tysiące klientów nie mogą płacić kartą

Olbrzymia awaria systemów informatycznych w trzech bankach. Alior Bank jak i Bank Pocztowy mierzą się właśnie z wielkimi problemami w funkcjonowaniu. Klienci wymienionych banków nie mogą dokonywać płatności kartą. Jak się okazuje awarię zgłaszają również ludzie korzystająca z Getin Banku.

Wielu klientów jednych z największych banków w naszym kraju mierzą się dzisiaj z wieloma problemami. Odrzucane transakcje, problemy z autoryzacją to jedne z problemów jakie zgłaszają klienci.

Nie działają płatności kartą

Zarówno Alior Bank jak i Bank Pocztowy poinformowały o awarii systemów na swoich mediach społecznościowych. Problemy techniczne to kłopot z którym w piątek muszę się zmierzyć ich klienci. Niestety, to nie jedyne placówki mające problemu w dniu dzisiejszym. Wielu klientów Getin Bank narzeka na podobne problemy. Trzy awarie jednocześnie w wielkich banka. Ilość skarg na firmy w mediach społecznościowych osiąga olbrzymią skalę. Swoje niezadowolenie klienci postanowili wyrazić na profilach banków. W odpowiedzi na wielką ilość skarg Getin Bank napisał na Facebooku: „trwają prace nad wyeliminowaniem pojawiających się utrudnień”.

Problemy Banku Pocztowego

Bank Pocztowy informuje o problemie z autoryzacją kart płatniczych. Również oni zdecydowali się poinformować swoich klientów poprzez pośrednictwo Facebooka: „Sprawę analizujemy razem z dostawcą kart z najwyższym priorytetem. Mamy nadzieję, że szybko uda nam się rozwiązać ten problem. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość”. Alior Bank mierzy się z podobnymi problemami i informuje wszystkich swoich klientów o możliwych trudnościach podczas autoryzacji oraz płacenia kartą. „Pracujemy nad przywróceniem dostępności usług. W tym czasie zachęcamy do wykonywania transakcji BLIKIEM” możemy przeczytać na ich Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy uważasz, że obowiązek noszenia maseczki powinien zostać zniesiony?
  2. Minister Zdrowia o nowych ogniskach koronawirusa. Nie pozostawia żadnych wątpliwości
  3. Eksperci twierdzą, że czeka nas druga fala zachorowań. Może być gorsza od pierwszej
  4. Oficjalne stanowisko rządu w sprawie organizacji zgromadzeń publicznych w czasie pandemii
Następny artykuł