Wózki sklepowe w rzędzie.
Źródło: pxfuel

Biedronka i inne sklepy reagują na restrykcje. Ważne zmiany, warto o nich wiedzieć

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
24 Października 2020

Biedronka, Lidl i inne sklepy dostosowują się do nowych rozporządzeń rządowych i zmieniają, między innymi godziny pracy swoich placówek. Nowe restrykcje zostały ogłoszone wczoraj i dzisiaj wchodzą w życie.

W związku z dramatyczną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, w Polsce w życie wchodzą kolejne restrykcje zaostrzające reżim sanitarny i ograniczają liczbę aktywności, którą Polacy mogą wykonywać poza domem. Na nowe obostrzenia zareagowała Biedronka oraz inne duże markety.

Rodzice chcieli mieć darmowe WiFi, więc nazwali dziecko na cześć dostawcy internetu. Kuriozalna historiaRodzice chcieli mieć darmowe WiFi, więc nazwali dziecko na cześć dostawcy internetu. Kuriozalna historiaCzytaj dalej

Całą Polska w czerwonej strefie

Wczoraj, tj. 23 października, w piątek, przedstawiciele rządu, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, poinformowali o kolejnych restrykcjach związanych z pandemią koronawirusa. Sytuacja w kraju jest trudna, w Polsce każdego dnia odnotowuje się kilkanaście tysięcy nowych zachorowań na COVID-19, a z powodu wirusa SARS-CoV-2 codziennie umiera już ponad setka ludzi.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Sonda Voyager 2 dostarczyła niesamowitych wiadomości. Przestrzeń międzygwiezdna nie jest "pusta"

2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka

="Trzecia fala pandemii może być jeszcze groźniejsza? Niepokojące doniesienia" href="https://pacjenci.pl/koronawirus-251020-kz-trzecia-fala">Trzecia fala pandemii może być jeszcze groźniejsza? Niepokojące doniesienia

To właśnie te statystyki sprawiły, że polskie władze postanowiły objąć czerwoną strefą teren całego kraju. W związku z tą decyzją zaostrzeniu ulegną restrykcje, które dotychczas obowiązywały w Polsce. Zgodnie z nowymi ustaleniami od 24 października dojdzie do zamknięcia lokali gastronomicznych dla klientów na miejscu. Restauracje będą miały możliwość serwowania pożywienia jedynie w opcji na wynos.

Oprócz tego zmiany dotknęły również spotkań grup ludzi (zakaz zgromadzeń od 5 ludzi w górę), systemu edukacji w Polsce (klasy 4-8 rozpoczną naukę w pełni zdalną), a młodzież do 16 roku życia nie będzie mogła się przemieszczać od porannych godzin do 16:00 bez nadzoru osoby dorosłej.

Jeden z najsłynniejszych graczy League of Legends kończy karierę. Zaskakujące oświadczenie BjergsenaJeden z najsłynniejszych graczy League of Legends kończy karierę. Zaskakujące oświadczenie BjergsenaCzytaj dalej

Biedronka reaguje na restrykcje

Biedronka oraz inne duże markety sieciowe zareagowały na wprowadzenie kolejnych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Nowe ustalenia zakładają, że w placówkach handlowych powyżej 100 metrów kwadratowych, na jednego klienta musi przypadać 15 metrów kwadratowych wolnej przestrzeni. W związku z tym sklepy, takie jak Biedronka czy Lidl wprowadziły zmiany w swoim funkcjonowaniu.

Najważniejszą zmianą w funkcjonowaniu Biedronki i Lidla są zmodyfikowane godziny pracy obydwu tych marketów. Biedronka uruchomiła z powrotem, znaną z wiosny, Akcję24. Wybrane jej sklepy są więc czynne cała dobę w celu rozładowania tłumów związanych zarówno z ograniczoną ilością osób w sklepach oraz wprowadzeniem w zeszły czwartek godzin dla seniora. Od 23 października 1200 sklepów należących do firmy Jeronimo Martins będzie działać do 2:00 w nocy, a ponad 600 placówek będzie działać całodobowo.

Pocztę Polską czeka cyfryzacja, a wraz z nią gigantyczna fala zwolnień. Zaskakujące doniesieniaPocztę Polską czeka cyfryzacja, a wraz z nią gigantyczna fala zwolnień. Zaskakujące doniesieniaCzytaj dalej

Lidl również wydłuża godziny pracy

Kolejnym sklepem, który wyciąga pomocną dłoń do swojego klienta jest Lidl. W tym przypadku część sklepów działa w wydłużonych godzinach (6:00-22:00/23:00/24:00), a część placówek przeszła w tryb całodobowy. Decyzję o wydłużeniu godzin funkcjonowania podjęły również inne dyskonty, takie jak Dino, Auchan, Netto. Co więcej, Netto wprowadziło na swojej stronie specjalną funkcję, która przedstawia, jak wygląda ruch w danych sklepach, dzięki czemu można sobie zaplanować wyjście na zakupy w najdogodniejszym momencie, w którym po sklepie chodzi najmniej innych osób. Opcję tę znajdziecie klikając tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ma 56 lat i jest najstarszą dziewczyną Bonda. Monica Bellucci zdradziła sekret wiecznej młodości
  2. Hit każdej kuchni. Aromatyczna domowa przyprawa na bazie liści laurowych do zup, sosów i marynat
  3. Amerykańskie gwiazdy widziały UFO i kosmitów? Nieprawdopodobna historia, fani są zaskoczeni
  4. Znamy polskie ceny cyfrowych gier na PS5. Jest drożej, niż myśleliście
  5. Kuriozalna sytuacja, niezwykle drogie etui do iPhone'a jest wadliwe. Apple: "I dobrze"
  6. Ludzie oszaleli na ich punkcie. Rolnicy zacierają ręce, badacze ostrzegają

Następny artykuł