Sklep Biedronka od frontu. W tle Brico Marche.
Źródło: Wikipedia Commons

Biedronka znalazła sposób, jak zrobić zakupy w niedziele niehandlową. Wystarczył jeden prosty krok

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
31 Lipca 2020

Zakaz handlu w wybrane niedziele już na stałe zadomowił się w naszym kraju. Biedronka znalazła jednak sposób na ominięcie tej zasady, zrobiła to wspólnie z aplikacją Glovo.

Zakaz handlu w niedziele wszedł w Polsce już w finalną fazę, w całym roku możemy zrobić zakupy tylko w kilka niedziel, z czego część poprzedza po prostu najważniejsze święta. Sieć marketów należąca do portugalskiego giganta, Geronimo Martins, znalazła jednak sposób na ominięcie tej zasady.

Niedziele niehandlowe w 2020

1 marca 2018 roku weszła w życie ustawa zakazująca handlu w niedzielę. Od tego czasu w Polsce stopniowo wyłączano kolejne niedziele z handlu, początkowo od kilku rocznie, teraz sklepy są nieczynne w znakomitą większość niedziel. W całym roku 2020 mieliśmy do dyspozycji jedynie siedem niedziel, podczas których mogliśmy bezproblemowo zrobić zakupy w sklepach. Cztery z nich już za nami, do końca roku taką możliwość będziemy mieli jeszcze tylko 30 sierpnia, a potem dopiero w grudniu 13 i 20. Spór o właściwość takiej zasady trwa w najlepsze, a w międzyczasie Biedronka wpadła na pomysł jak ominąć tę zasadę.

Tajemnicze kręgi pod Toruniem. Naukowcy mówią o przełomowym odkryciuTajemnicze kręgi pod Toruniem. Naukowcy mówią o przełomowym odkryciuCzytaj dalej

Biedronka rozpoczyna współpracę z Glovo

W lipcu żadna z niedziel nie pozwalała nam na wybranie się na zakupy. Najbliższa niedziela handlowa będzie miała miejsce 30 sierpnia, a potem aż do grudnia sklepy w niedzielę pozostaną zamknięte. Biedronka porozumiała się jednak z zyskującej na popularności usłudze Glovo. Aplikacja Glovo, podobnie jak inne tego typu narzędzia, służy do zamawiania jedzenia z dowozem w wybrane miejsce. Glovo posiada jednak jeszcze jedną funkcję, która okazała się bardzo skuteczna - dowożenie zakupów.

Wizz Air odwołuje loty do Polski z trzech popularnych krajów turystycznychWizz Air odwołuje loty do Polski z trzech popularnych krajów turystycznychCzytaj dalej

Biedronce zakazy nie są straszne. Oto jak zrobimy u nich zakupy w niedzielę niehandlową

Zakaz handlu w niedziele nie dotyczy zakupów online. W ten prosty sposób Biedronka ominęła tę zasadę. Aby zrobić zakupy w niedzielę niehandlową wystarczy skorzystać z aplikacji Glovo, gdzie znajdziemy opcje Internetowy Sklep Biedronka. Obecnie usługa dostępna jest w 21 miastach, w tym we wszystkich głównych lokalizacjach Polski, a więc w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Poznaniu, Katowicach. Co ważne zakupy przeprowadzone w taki sposób nie są obejmowane limitem wagowym i cenowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wizz Air odwołuje loty do Polski z trzech popularnych krajów turystycznych
  2. Nowy rodzaj kradzieży. Włamują się do bankomatów i wypłacają dowolne kwoty
  3. Polska z najlepszymi mapami na świecie. Najnowszy ranking Google nie pozostawia wątpliwości
  4. Tajemnicze kręgi pod Toruniem. Naukowcy mówią o przełomowym odkryciu

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł