Bill Gates
Źródło: Wikimedia Commons

Bill Gates uważa, że bogaci będą chorować krócej. Biedni mają ciężej

Kuba WielochKuba Wieloch
9 Sierpnia 2020

Bill Gates znowu zaskakuje. Miliarder uważa, że pandemia dla krajów bogatych i rozwiniętych zakończy się już w przyszłym roku

Ciekawy wywiad z miliarderem


Miliarder udzielił niezwykle ciekawego wywiadu. Rozmawiając z dziennikarzami Wired Gates wysnuł tezę, że dzięki ogromnemu wysiłkowi wkładanemu w opracowanie szczepionki i leków przeciwko COVID-19 pandemię uda się niedługo wygasić. Niestety według wizjonera zajmie to jeszcze przynajmniej rok.

Pandemia w krajach rozwiniętych skończy się w przyszłym roku


Dzięki globalnej współpracy nad szczepionką i lekami na chorobę COVID-19 wywoływaną przez koronawirusa prace postępują niezwykle szybko i sprawnie. Prawdopodobnie jeszcze tym roku zostanie wprowadzona do obiegu pierwsza gotowa i bezpieczna szczepionka na tę niezwykle groźną dla świata chorobę.

Nadchodzi deszcz spadających gwiazd. Będą widoczne gołym okiemNadchodzi deszcz spadających gwiazd. Będą widoczne gołym okiemCzytaj dalej


Prace nad zwiększeniem liczby testów, opracowaniem nowych leków i szczepionek są naprawdę imponujące. Mam przeczucie, że w rozwiniętych, bogatych krajach, wygasimy pandemię do końca 2021, a w reszcie świata do końca 2022 r. – mówi Gates.

Obawy miliardera


Gates wyraził również obawę na temat obecnej sytuacji politycznej w Rosji i Chinach. Według miliardera szczepionki opracowane w tych miejscach niekoniecznie będą bezpieczne w użytkowaniu i skuteczne. Wszystko przez propagandę sukcesu i nieliczenie się ze zdrowiem jednostek tych mocarstw. Może to być niezwykle niebezpieczna sytuacja dla wymienionych społeczeństw.

Rosjanie planują podbój planety. O dziwo, nie jest to MarsRosjanie planują podbój planety. O dziwo, nie jest to MarsCzytaj dalej


Będziemy potrzebowali danych z trzech, czterech miesięcy testów w fazie 3, aby odkryć ewentualne skutki uboczne. W Stanach Zjednoczonych FDA (Agencja Żywności i Leków) przynajmniej na razie stosuje się do tych wymogów – dodaje miliarder.

Ciężki los biedniejszych krajów


Problemem może się okazać niezwykła dysproporcja zamożności na Ziemi. Kraje, które nie radzą sobie z pandemią, będą mieć ogromne problemy z ugaszeniem wszystkich ognisk. Dodatkowo, jeśli leki i szczepionka będą drogie może to doprowadzić do sytuacji, w której ludzie biedni będą pozostawieni samym sobie, podczas gdy bogaci nie będą się już martwić koronawirusem.
Bill Gates jest przekonany, że naukowcy opracują bezpieczną i skuteczną szczepionkę na chorobę COVID-19. Głównie ze względu na skalę badań i niesamowitą współpracę między światowymi ośrodkami badawczymi. Aktualnie na świecie trwają badania nad ponad 160 różnymi wersjami szczepionki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rosjanie planują podbój planety. O dziwo, nie jest to Mars
  2. Nadchodzi deszcz spadających gwiazd. Będą widoczne gołym okiem
  3. Gigantyczna katastrofa ekologiczna. Ze statku wyciekają tysiące ton paliwa, zagrożona fauna i flora
  4. Polacy wymierają. Szokujący raport pokazuje, że do 2100 roku zostanie nas garstka i będziemy biedni

Następny artykuł