Bill Gates podczas World Economic Forum
Źródło: flickr/World Economic Forum/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/

Bill Gates radzi ludziom w dobie pandemii. Według niego, koronawirus zostanie z nami na lata

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
9 Listopada 2020

Bill Gates wielokrotnie dzielił się już swoimi przemyśleniami odnośnie pandemii koronawirusa. Teraz zabrał głos w tej sprawie podczas rozmowy w Stanford School of Medicine. Miliarder podzielił się kilkoma radami dla społeczeństwa i środowisk naukowych na ten trudny okres.

Bill Gates tłumaczył między innymi jak sam sobie radzi w czasie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Miliarder podkreślił również jak powinniśmy się zachowywać w tym trudnym okresie oraz kiedy możemy realnie myśleć o pokonaniu epidemii.

Jedna z najtragiczniejszych katastrof naturalnych, zginęło prawie 2 tys. ludzi. Wszystko przez ignorowanie naukowcówJedna z najtragiczniejszych katastrof naturalnych, zginęło prawie 2 tys. ludzi. Wszystko przez ignorowanie naukowcówCzytaj dalej

Bill Gates po raz kolejny zwraca się do ludzi

Bill Gates słynie ze swojego prospołecznego podejścia do życia i ludzkości. Wiele lat temu oddał stery swojej największej firmy – Microsoftu – w ręce innych utalentowanych pracowników, aby swoją uwagę w jak największym stopniu poświęcić pracy w fundacji charytatywnej Bill & Melinda Gates Foundation, która zajmuje się, między innymi, problemami krajów trzeciego świata.

Miliarder przekazał również ogromne pieniądze na walkę z pandemią koronawirusa. Od początku epidemii Bill Gates mocno angażuje się w pracę ośrodków badawczych, które próbują stworzyć skuteczną szczepionkę przeciwko COVID-19. Mężczyzna już wiele lat temu ostrzegał ludzkość przed ryzykiem związanym z możliwym wybuchem globalnej pandemii. Teraz, gdy ten scenariusz stał się faktem, Gates stara się robić wszystko co w swojej mocy, by załagodzić tę sytuację.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

2. Ratownicy udzielali pomocy potrzebującemu. Gdy wrócili do karetki okazało się, że padli ofiarą przestępstwa

Miliarder radzi i przewiduje

Bill Gates w rozmowie z dziekanem Stanford School of Medicine, Lloydem Minorem, był pytany o wiele rzeczy. Jedno z pytań dotyczyło rad i przemyśleń miliardera na temat społeczeństwa w dobie pandemii i tego, kiedy poradzimy sobie z koronawirusem. Gates ostrzegł, że musimy uzbroić się w długoterminową walkę, a pandemia nie zniknie w przeciągu kilku miesięcy.

Gates podkreslił, że walka z chorobą nie skończy się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Stworzenie skutecznej szczepionki jest bardzo ważnym aspektem w tej walce, ale w celu całkowitego zrozumienia wirusa i wyeliminowania go z naszego życia, naukowcy będą musieli pracować jeszcze latami, co może oznaczać dalsze obostrzenia i niewygody.

Projektant PlayStation 5 zdradza zaskakujące szczegóły z produkcji. Urządzenie miało wyglądać jeszcze inaczejProjektant PlayStation 5 zdradza zaskakujące szczegóły z produkcji. Urządzenie miało wyglądać jeszcze inaczejCzytaj dalej

Naukowcy mogą się wypalić

Według miliardera, największym ryzykiem w tej długoletniej walce będzie stan psychiczny naukowców. Prace nad wyeliminowaniem koronawirusa z naszych żyć mogą być trudne i specjaliści często mogą natrafiać na ślepe zaułki. Gates twierdzi, że władze muszą być na to przygotowane i tak zarządzać możliwościami naukowców, by ci się nie wypalili. Wzmożona empatia i czułość na morale zarówno swoich przełożonych jak i podwładnych ma się tu okazać kluczowa.

W celu jak najskuteczniejszej pracy należy stworzyć specjalną siatkę łączącą naukowców z różnych ośrodków badawczych. Według Gatesa powinni oni skupić się na rozwoju najbardziej perspektywicznych rozwiązań i granice związane z narodowością, konkurencją między firmami, i tak dalej, powinny zniknąć.

Wybitne odkrycie rzuca nowe światło na historię ludzkości. Człowiek ewoluował w zaskakujący sposóbWybitne odkrycie rzuca nowe światło na historię ludzkości. Człowiek ewoluował w zaskakujący sposóbCzytaj dalej

Pozytywne informacje mogą okazać się zgubne?

Bill Gates podkreślił, że ogromnym ryzykiem może okazać się chęć władz na przekazanie zbyt pozytywnych informacji, które wleją w serca społeczeństwa złudną wiarę w szybką poprawę i pokonanie pandemii. Trzeba się przed tym uchronić i przygotować na to, że walka ta może trwać latami.

Na koniec miliarder odniósł się do najbardziej aktualnych wydarzeń, a więc do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, teorii spiskowych na temat pandemii koronawirusa, które w dużej mierze dotyczą jego osoby. Bill Gates podkreślił, że nie przejmuje się takimi wydarzeniami i po prostu skupia się na tym, nad czym pracuje od początku epidemii, a więc niesieniu wsparcia naukowcom, którzy mogą stworzyć skuteczne rozwiązanie dla epidemii i przyczynić się do jej zakończenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
  2. Od wtorku na kierowców czeka nowy mandat. Mało kto wie, że rząd po cichu wprowadził kolejną karę
  3. NASA sprzeciwia się rozbudowie systemu satelitów. "Ryzyko katastrofalnych kolizji jest niedopuszczalnie wysokie"
  4. Komputer stworzył ultrasilną szczepionkę na COVID-19. Naukowcy zachwyceni
  5. Na Śląsku powstanie planetarium przyszłości, w którym zobaczymy prawdziwe tornado. Ogromne pieniądze na modernizację
  6. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  7. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?

Następny artykuł