Bill Gates
Źródło: World Economic Forum swiss-image.ch/Photo by Sebastian Derungs / CC BY-SA/ Wikimedia Commons

Kolejny kontrowersyjny pomysł Billa Gatesa. Wraz z innymi bogaczami zainwestował miliony w jedną firmę

Artur ŁokietekArtur Łokietek
18 Września 2020

Bill Gates od lata dąży do tego, żeby na Ziemi "żyło się lepiej". Po wielu różnych pomysłach, wraz z innymi miliarderami, zainwestował on w amerykańskie przedsiębiorstwo żywnościowe. Będzie sprzedawać... mięso z próbówki.

Nie jest tajemnicą, że populacja na świecie się zwiększa, a wkrótce zapewne dojdziemy do momentu, w którym najzwyczaniej na Ziemi zabraknie nam pożywienia. Bill Gates i inni bogacze mają na to rozwiązanie.

Kontrowersje wokół Billa Gatesa

Po przeczytaniu najnowszych wiadomości, zwolennicy teorii spiskowych zapewne od razu zaczną się uśmiechać. Zapewne niektórzy wyszepczą "wiedziałem, od początku wiedziałem". Ale jednak czy jest się czego bać? Sama osoba Billa Gatesa jest niezwykle kontrowersyjna - wiele osób obarcza miliardera wszystkim złym, co dzieje się na świecie. Uważają oni, że Gates, często wraz z innymi elitami z całego świata, mają plan na przejęcie władzy nad światem, albo... coś takiego. W każdym razie teorie spiskowe trzymają się założyciela Microsoftu tak, jak muchy trzymają się starych ciastek na bazarze. Najnowsze wieści pochodzące wprost ze Stanów Zjednoczonych mogą dołożyć kolejną cegiełkę.

Może istnieć rzecz, która jest zdolna wessać czarną dziurę. Gigantyczna kosmiczna potęga, o której mało kto wieMoże istnieć rzecz, która jest zdolna wessać czarną dziurę. Gigantyczna kosmiczna potęga, o której mało kto wieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1.Elon Musk chce wysłać ludzi na pewną śmierć. Nie uwierzysz co stanie się z pierwszymi kolonistami na Marsie

2. Normalny banknot 10 zł może kosztować fortunę. Wystarczy, że posiada jedną cechę

Miliarderzy sprzedadzą mięso

Nie jest tajemnicą, że Bill Gates o pandemii koronawirusa mówił na lata wcześniej i ostrzegał nie tylko rząd USA, ale i naukowców z całego świata, że należy się przygotować na taką ewentualność. Teraz promuje on i wspiera sposoby na wynalezienie efektywnej szczepionki przeciw COVID-19. Zapewne konotrowersyjny miliarder dopatrzył się kolejnego problemu, który w ciągu następnych lat może znacznie wybrzmieć - ludzi na świecie jest coraz więcej, powoli zaczyna nam brakować mięsa i pożywienia. W końcu stawianie farm czy pastwisk równa się karczowaniu lasów i niszczeniu pól uprawnych, więc próby rozwiązania problemu z dostepnością żywności paradoksalnie rodzą kolejne tej samej natury. W 2023 roku szacuje się, że na Ziemi żyć będzie aż 8 miliardów ludzi. Jak zapewnić pożywienie takiej ilości ludzi? To proste - przejść się do laboratoriów i opracować sztuczne i bezpieczne mięso, które mogłoby rozwiązać główne problemy ludzkości na raz - zmiany klimatyczne oraz rodzący się wciąż problem z dostępnością żywności. Tym właśnie zajął się Bill Gates.

Polacy opracowali szczepionkę na COVID-19. Ogromny sukces naukowcówPolacy opracowali szczepionkę na COVID-19. Ogromny sukces naukowcówCzytaj dalej

Bogaci ludzie i ich sposoby na zmianę świata

Bill Gates, Jeff Bezos (szef Amazon) i RIchard Branson (Virgin) zainwestowali miliony dolarów w amerykańską firmę Memphis Meats. Firma ta już ma opracowane sposoby na produkcję sztucznego, wytworzonego laboratoryjnie mięsa. Teraz jednak muszą oni skupić się na ich udoskonalaniu. Chodzi tu o użycie metody modyfikacji genów CRISPR-Cas9. Cały pomysł polega na tym, że od zwierząt pobrane zostaną tkanki mięsa tylko raz, a potem będą one klonowane w nieskończoność. Ma to zagwarantować nie tylko więcej jedzenia dla ludzkości, ale i zmniejszyć zmiany klimatyczne i ucieszyć obrońców praw zwierząt. Co ciekawe, podobną żywność można już kupić w niektórych krajach na świecie. Niestety sam pomysł na klonowanie mięsa jest kontrowersyjny (niektórzy naukowcy stawiają pytanie czy jest bezpieczny), ale zdaniem bogaczy, to jedyny sposób na wyeliminiowanie problemu głodu na świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec z bryczkami nad Morskie Oko? TPN uruchamia niezwykłą alternatywę
  2. Wielki sekret Japonii ujawniony. Minister obrony powiedział prawdę. Chodzi o UFO
  3. Elon Musk chce wysłać ludzi na pewną śmierć. Nie uwierzysz co stanie się z pierwszymi kolonistami na Marsie
  4. Polacy opracowali szczepionkę na COVID-19. Ogromny sukces naukowców
  5. Tragiczne skutki pożarów w USA. Efekty dotknęły również Europę
  6. Może istnieć rzecz, która jest zdolna wessać czarną dziurę. Gigantyczna kosmiczna potęga, o której mało kto wie

Następny artykuł