Bill Gates podczas konferencji.
Źródło: flickr

Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Listopada 2020

Bill Gates coraz częściej zabiera głos w sprawie pandemii koronawirusa i tego co może nas w związku z tą sytuacją czekać w najbliższych miesiącach. Według założyciela Microsoftu, sytuacja ulegnie zmianie szczególnie na rynku pracy.

Miliarder twierdzi, że zmiany dotkną przede wszystkim wyjazdów służbowych. Według Gatesa może zniknąć nawet 50% podróży służbowych.

Pierwsze tak wyjątkowe ustawienie planet od średniowiecza. Nie przegap rzadkiego wydarzeniaPierwsze tak wyjątkowe ustawienie planet od średniowiecza. Nie przegap rzadkiego wydarzeniaCzytaj dalej

Bill Gates aktywnie w dobie pandemii

Założyciel Microsoftu uaktywnił się w czasie globalnej pandemii koronawirusa. Miliarder od lat skupia się na pracy społecznej i wspieraniu potrzebujących. Wraz ze swoją żoną założył fundację Bill & Melinda Gates Foundation, która skupia się na dostarczaniu pomocy krajom trzeciego świata.

Bill Gates angażuje się również w walkę z pandemią. Miliarder ostrzegał przed możliwością wystąpienia globalnej epidemii już kilka lat temu, a w momencie, w którym rzeczywiście to nastąpiło, skupił całą swoją uwagę na wspieraniu ośrodków medycznych, które pracują w pocie czoła nad opracowaniem skutecznej szczepionki i leczenia przeciwko koronawirusowi.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni

2. Masz problemy z organizmem? Wypijesz sok z buraka z najlepszego przepisu, a efekty pojawią się błyskawicznie

Podcast o najważniejszych problemach

Oprócz udzielania wywiadów dla najróżniejszych portali, organizacji i szkół wyższych, Bill Gates cały czas szuka nowych rozwiązań, które pozwoliłyby mu dotrzeć do jak najszerszego kręgu odbiorców. W ostatnim czasie stworzył chociażby podcast, który prowadzi wspólnie z Rashida Jones, aktorką znaną z takich seriali jak Parks and Recreatrion oraz The Office (US).

W podcaście Gates i Jones podejmują tematy najważniejszych problemów, które trawią naszą planetę. W pierwszym odcinku gościem specjalnym był znany i ceniony lekarz, który zasłynął z popularyzowania wiedzy o chorobach zakaźnych, a więc Anthony Fauci. W programie, prowadzący dyskutowali ze swoim gościem o tym, jak będzie wyglądał świat po pandemii koronawirusa.

Terapia odmładzająca XXI wieku. Naukowcy są w stanie częściowo odwrócić procesy starzenia się, niewiarygodne osiągnięcieTerapia odmładzająca XXI wieku. Naukowcy są w stanie częściowo odwrócić procesy starzenia się, niewiarygodne osiągnięcieCzytaj dalej

Jak będzie wyglądał świat po koronawirusie

Bill Gates już wcześniej zabierał głos w sprawie wizji świata po pandemii. Swoimi przemyśleniami dzieli się chociażby podczas konferencji Dealbook, która została zorganizowana przez New York Times. Już wtedy założyciel Microsoftu podkreślał, że pewne rozwiązania, których wprowadzenie wymusiła pandemia, zostaną z nami na dłużej i będą dotyczyły sposobu pracy.

Największe zmiany czekają zawody związane z częstymi podróżami służbowymi. Według Gatesa wyjazdy na spotkania z partnerami biznesowymi z innych miast lub nawet krajów przestaną być standardem. Taka opinia nie może dziwić, w dobie pandemii bardzo duży rozwój zaliczyły programy i kanały służące do wideokonferencji, a ludzie zaczęli się z nimi oswajać.

Niewiarygodne plany FBI. Agencja skorzysta ze 140 robotów, ale w innym celu, niż myśliszNiewiarygodne plany FBI. Agencja skorzysta ze 140 robotów, ale w innym celu, niż myśliszCzytaj dalej

Będziemy krócej pracować. Dom nowym biurem

Według miliardera, czas pracy może skrócić się nawet o 30%, a pracodawcy będą bardziej elastyczni, jeżeli chodzi o miejsce, z którego będziemy wykonywać nasze zawodowe obowiązki. Co prawda praca zdalna nie stanie się nagle standardem jednak z pewnością będziemy mogli liczyć na coraz częstsze wykorzystanie hybrydowego systemu pracy, który zakłada częściową pracę z domu.

Wiele osób zastanawia się również, kiedy czeka nas ten upragniony powrót do normalności. Bill Gates twierdzi, że może to nastąpić później niż nam się wydaje i nie jest to z pewnością kwestia kilku miesięcy. Miliarder uważa, że obostrzenia będą nas dotyczyły jeszcze jesienią 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wpadka w programie "Jeden z dziesięciu" przejdzie do historii. Rozbrajająca odpowiedź uczestnika, jest wideo
  2. Zaadoptowała rasowe kociątko. Gdy zaczęło rosnąć, zdębiała, wcale nie przypominało zwyczajnego kota
  3. 14-latek podał dalej post w mediach społecznościowych. Do jego mieszkania wparowała policja, czuje się zastraszony
  4. iPhone 12 gratis przy zakupie innego smartfona. Producent oficjalnie potwierdził zagraniczną promocję
  5. Koszmarna wiadomość o cenach prądu. Portfele Polaków bardzo zagrożone
  6. Kamil Stoch nagle wyjawił całą prawdę. Chodzi o jego odejście na emeryturę, podjął już decyzję?
  7. Nagła akcja na placu Konstytucji, próbowały zablokować furgonetkę. Osiem radiowozów na kobiety

Następny artykuł