Bill Gates na farmie, na której hoduje się krowy. Tytuł: Wrangling cows in the Outback
Źródło: YouTube/Bill Gates

Bill Gates stworzy krowę GMO. Wielkie plany miliardera na walkę z głodem

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
25 Października 2020

Bill Gates dał się poznać przez lata jako osoba bardzo zaangażowana w sprawy społeczne. W ostatnim czasie jego uwaga była skupiona na wspieraniu ośrodków badawczych walczących z koronawirusem. Miliarder realizuje również inne projekty.

Bill Gates jest założycielem Microsoftu oraz fundacji Bill and Melinda Gates Foundation. W ostatnich latach szczególnie ten drugi projekt pochłania więcej czasu genialnego miliardera. Rodzina Gatesów stara się wspierać najbardziej potrzebujące regiony świata. Teraz Bill Gates wpadł na kolejny pomysł, związany z problemem głodu w Afryce.

Bank Millenium ostrzega przed groźnym oszustwem. Klienci powinni uważać, można stracić fortunęBank Millenium ostrzega przed groźnym oszustwem. Klienci powinni uważać, można stracić fortunęCzytaj dalej

Bill Gates miłośnik ludzi

W ciągu ostatnich lat Bill Gates zupełnie zmienił swój sposób życia. Oddalił się od swojej firmy, czyli Microsoftu, na rzecz pracy bardziej prospołecznej. Parę lat temu ostrzegał o możliwości wybuchu globalnej pandemii, a w momencie, w którym to nastąpiło, przekazał ogromne pieniądze ośrodkom badawczym, które pracują nad stworzeniem skutecznej szczepionki przeciwko koronawirusowi.

To nie jest jednak jedyny przykład potwierdzające humanitarne zamiłowania Gatesa. Miliarder od lat walczy ze zmianami klimatycznymi. Oprócz wspierania nowatorskich projektów na różnego rodzaju technologie, które mogą zmniejszać ilość dwutlenku węgla w naszej atmosferze, Bill Gates również stoi na czele porozumienia największych firm. Dzięki temu najwięksi producenci mogą wspólnymi siłami próbować dążyć do zeroemisyjnej produkcji w przyszłości, a sam Gates zapowiedział, że Microsoft już niedługo taką zeroemisyjność wykaże.

Poważna awaria w elektrowni jądrowej na Białorusi. Sąsiednie kraje żądają wyjaśnień, niepojące doniesieniaPoważna awaria w elektrowni jądrowej na Białorusi. Sąsiednie kraje żądają wyjaśnień, niepojące doniesieniaCzytaj dalej

Kolejny projekt Billa Gatesa: zakończyć głód...

Walka z pandemią i katastrofą klimatyczną to widocznie za mało dla miliardera z Seattle, bo ogłosił niedawno, że pracuje nad stworzeniem genetycznie zmodyfikowanego (GMO) gatunku krowy, który mógłby zostać spopularyzowany na trudnym, afrykańskim kontynencie. Afryka od zarania dziejów walczy z problemem głodu. Trudne warunki atmosferyczne, niepewna sytuacja polityczno-militarna w wielu tamtejszych państwach i stosunkowo niski poziom rozwoju sprawiają, że w Afryce żyje się ciężko. Między innymi dlatego Bill Gates postanowił interweniować.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiąclecia

2. Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. "To nie jest pierwszy i ostatni lockdown"

...i zmiany klimatyczne!

Jednak pomysł stworzenia specjalnego rodzaju bydła, które mogłoby być przystosowane do życia w trudnych warunkach Afryki w celu zwalczenia problemu głodu, to tylko jeden z powodów. Jednym z głównych powodów zmian klimatycznych są ogromne ilości metanu uwalnianego do atmosfery właśnie przez bydło. Dzięki modyfikacjom genetycznym, Gates byłby w stanie stworzyć i spopularyzować na cały świat krowy idealnej. W tym celu zainwestował już 40 milionów dolarów w GALVmed (Global Alliance for Livestock Veterinary Medicines), które zajmuje się zaprojektowaniem i stworzeniem genetycznie modyfikowanej krowy idealnej.

Naukowcy chcą panować nad pogodą. Aż ciężko uwierzyć czego dokonali, ogromna rewolucjaNaukowcy chcą panować nad pogodą. Aż ciężko uwierzyć czego dokonali, ogromna rewolucjaCzytaj dalej

Krowa 2.0 - czym się charakteryzuje

Ulepszona krowa Billa Gatesa będzie charakteryzowała się kilkoma cechami. Przede wszystkim będzie mogła jeść o wiele mniej trawy niż standardowe gatunki, więc będzie mogła żyć w bardziej ekstremalnych warunkach. Do tego będzie dawała o wiele więcej mleka, a jej mięso ma być o wiele smaczniejsze niż standardowej krowy. Najważniejszym aspektem będzie jednak fakt, że krowa 2.0 będzie produkowała znacznie mniej metanu. Jeżeli więc uda się ją stworzyć i upowszechnić na całym świecie, to może mieć to znaczący wpływ na walkę ze zmianami klimatu, Bill Gates upiecze więc dwie pieczenie na jednym ogniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szwedki są sercem z Polkami. Okazały niesłychaną pomoc w sprawie wyroku TK
  2. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  3. Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiąclecia
  4. Boeing i General Atomics pracują nad gigantycznym laserem. Potężna moc rażenia ujęta na nagraniu
  5. Electronic Arts w ogniu krytyki. Kolejny pozew o kontrowersyjną funkcję
  6. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?
  7. Dotkliwe słowa ministra rolnictwa o strajku. Ma inną wersję wydarzeń

Następny artykuł