Gates
Źródło: flickr.com

Bill Gates przyznał się do zazdrości. Jego wypowiedź wbiła wszystkich w ziemię

Kuba WielochKuba Wieloch
27 Sierpnia 2020

Bill Gates udzielił niezwykle szczerego wywiadu, w którym pokazał swoją ludzką stronę

Imponujący majątek Billa Gatesa


Bill Gates jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie i nie bez powodu. Miliarder odpowiedzialny za sukces firmy Microsoft wpisał się na zawsze w szkolne podręczniki współczesnej historii. Ciężko jest znaleźć osoby z większym wpływem na kreowanie współczesnych technologii niż ten wybitny programista. Gates swojego majątku dorobił się ciężką pracą, umiejętnością skutecznego kopiowania i ulepszenia oraz niezwykłą charyzmą.

Mężczyzna otworzył drzwi i zamarł. Dziesiątki tysięcy szerszeni w starej szopie [wideo]Mężczyzna otworzył drzwi i zamarł. Dziesiątki tysięcy szerszeni w starej szopie [wideo]Czytaj dalej

Sukces Gatesa


Co ciekawe, gdyby nie konkurencja z Apple legendarny miliarder prawdopodobnie nigdy nie wybiłby się do tego stopnia w światowym biznesie. Dzięki stałej potrzebie modernizacji Microsoft stale się rozwijał, aby nie pozostać w tyle w stosunku do konkurencji. Jest to wybitny dowód na to, że globalny rynek nienawidzi monopolu. Bo gdy brak konkurencji dochodzi do stagnacji i zawyżania cen.
Gates udzielił niedawno niezwykle ciekawego wywiadu w podcaście "Armchair Expert", gdzie poruszono wątek jego konkurenta — Steva Jobsa. Podczas rozmowy z Daxem Shepardem i Moniką Padman, miliarder nazwał go wybitnym geniuszem. Mało tego, miliarder przyznał, że próbował z całych sił kopiować "magnetyzm" Jobsa, ale nigdy mu się to nie udało.

Mężczyzna znalazł na polu niezwykle dziwne Mężczyzna znalazł na polu niezwykle dziwne "jaja". Gdy podszedł bliżej, zamarł ze strachuCzytaj dalej

Miliarder podziwiał Steva Jobes'a


- Był czarodziejem w nadmiernym motywowaniu ludzi. Sam byłem małym czarodziejem, dlatego nie mogłem ulec jego zaklęciom. Widziałem jednak, jak rzuca czary, a potem patrzyłem na jego słuchaczy i widziałem ich zahipnotyzowanych. Byłem o to straszliwie zazdrosny — mówi miliarder.


Bill Gates dodał również, że podziwia to, co osiągnął Jobs po powrocie do Apple w 1997 roku.

- Nikt inny nie zrobiłby dla Apple tego, co on. Nie znam nikogo takiego. Jego kariera była naprawdę fenomenalna — komentuje współzałożyciel Microsoftu.

Odrobina samokrytyki


Miliarder pozwolił sobie również na coś niezwykle rzadkiego w jego wypadku, czyli odrobinę samokrytyki. Przyznał się m.in. do braku umiejętności kulinarnych oraz tego, że nie jest zbyt towarzyski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do Ziemi dotarł tajemniczy sygnał z kosmosu. Czy czeka nas pierwszy kontakt z kosmitami?
  2. Spędziła 60 lat życia w żelaznym kokonie. Lekarze dawali jej zaledwie rok
  3. Chcesz otrzymać PlayStation 5 w dzień premiery? Wiemy jak uzyskać dostęp do przedsprzedaży
  4. Mężczyzna otworzył drzwi i zamarł. Dziesiątki tysięcy szerszeni w starej szopie [wideo]

Następny artykuł