Pilne techgame
Źródło: Techgame

Wielka strata dla całego świata. Nie żyje Bill Gates Senior

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
16 Września 2020

Bill Gates Senior nie żyje. Wstrząsająca informacja obiegła światowe media. Ojciec twórcy Microsoftu zmarł w wieku 94 lat.

Bill Gates Senior, ojciec założyciela Microsoftu nie żyje. Zmarł on w wieku 94 lat. Zasiadał w zarządzie fundacji Gatesów.

Bill Gates Senior nie żyje

Bill Gates Senior z wykształcenia był prawnikiem. Przez długi czas prowadził on własną kancelarię. William Gates II, czyli Bill Gates Senior, zmarł w poniedziałek 14 września. W chwili śmierci miał on 94 lata. Jego śmierć nie była nagła. Rodzina była przygotowana na odejście nestora rodu Gatesów. Jego stan zdrowia pogarszał się już od dłuższego czasu. Do tej pory nie podano przyczyny śmierci ojca twórcy Microsoftu. William Gates II urodził się w 1925 roku. Służył on w amerykańskiej armii. Przez trzy lata brał on udział w II wojnie światowej. Po powrocie z armii do kraju wrócił na studia dzięki specjalnej ustawie zapewniającej wykształcenie weteranom. Gates Senior zdecydował się na katedrę prawa w Uniwersytecie Waszyngtońskim. Studia ukończył w 1949 roku, a już po roku zdobył tytuł doktora prawa. W 1964 roku postanowił założyć kancelarię prawną Shidler McBroom & Gates. We własnej firmie pracował do 1998 roku. Wtedy nastąpiła fuzja i powstała kancelaria K&L Gates.

DZISIAJ GRZEJE:

1.ZUS łączy siły dla polskich dzieci. Mało kto wie co takiego robi instytucja

2. Warto sprawdzić portfel. Ta pięciozłotówka jest warta fortunę

Prawie 100 trzęsień ziemi na dobę w Yellowstone. Historyczne rekordy, naukowcy wyjaśniająPrawie 100 trzęsień ziemi na dobę w Yellowstone. Historyczne rekordy, naukowcy wyjaśniająCzytaj dalej

Bill Gates wspomina ojca

Bill Gates Senior od 2000 roku był współprzewodniczącym w Bill and Melinda Gates Foundation. Pełnił on tę funkcję aż do swojej śmierci. W 2003 roku objął posadę dyrektora w Costco. Jest to drugi największy detalista świata po sieci Walmart. Warto zaznaczyć ,że radę nadzorczą tej spółki opuścił w 2014 roku. Bill Gates wspomina swojego ojca w bardzo ciepłych słowach. O śmierci nestora rodu jego syn poinformował na swoim blogu. Miliarder wspomina wiele rzeczy z ich wspólnego życia. Twórca Microsoftu zaznacza, że jego ojciec był kluczową osobą przy zakładaniu fundacji. W dawnych latach Gates Senior pomagał synowi w prawnych aspektach gdy Bill zakładał Microsoft. Wiedza, hojność, empatia i pokora mojego ojca miała olbrzymi wpływ na ludzi na całym świecie. Ludzie pytali go, czy to on jest prawdziwym Billem Gatesem. Prawda jest taka, że był taką osobą, jaką ja staram się być. Będę za nim tęsknił każdego dnia - przekazał hołd zmarłemu ojcu Bill Gates.

Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitanaNiemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitanaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczyła małą kuleczką na ziemi. Po chwili wiedziała, że nie opuści szczeniaka
  2. Kotlety schabowe według przepisu Ani Starmach wprost z MasterChefa, niebo na talerzu i dodatki, które pokochasz
  3. Całe życie dokarmiała bezdomne psy. Kiedy odeszła, na pogrzebie zjawili się niespodziewani goście
  4. Liczyły się sekundy, Karol Strasburger uratował życie córki. Mało kto zna 1 fakt z jego życia
  5. Niezwykle niebezpieczne znalezisko w Gdańsku. Było zakopane 30 cm pod ziemią
  6. Znaleziono ślady życia w kosmosie. Przełomowe odkrycie na Wenus
  7. Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera
  8. Naukowcy z Czech stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Bardzo łatwo pomylić go z innymi chorobami

Następny artykuł