Moneta symbolizująca Bitcoina. W tle wykresy giełdowe.
Źródło: BitMarket

Tak drogo nie było od lat. Bitcoin idzie w górę w ekspresowym tempie

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
29 Października 2020

Rynek kryptowalut przeżywa właśnie odrodzenie. Bitcoin idzie w górę w niesamowitym tempie. Obecnie wart jest prawie 14 000 dolarów, co oznacza, że osiągnął najwyższą wartość od 2018 roku. Eksperci przewidywali, że nagły wzrost nastąpi już wiosną bieżącego roku, tak się jednak nie stało.

Analitycy zajmujący się rynkiem kryptowalut prognozowali, że te alternatywne formy płatności zaliczą potężny wzrost w momencie wybuchu pandemii koronawirusa wiosną tego roku. Marcowa fala zachorowań na COVID-19 przeszła, gospodarka się zamknęła i ponownie otworzyła, a bitcoin stał w miejscu. Teraz może być inaczej.

Mężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał sięMężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał sięCzytaj dalej

Początki najpotężniejszej kryptowaluty

Bitcoin, to kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. Od 2009 do 2020 roku, oprogramowanie do obsługi rozwiązania (Bitcoin Core), pobrano ponad 5,5 mln razy. „W marcu 2017 roku Polska znajdowała się na 9. miejscu na liście z liczbą ponad 126 tys. pobrań.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia związanego z Arką Przymierza. Znaleziono tajemnicze ślady

2. Pilne ostrzeżenie GIS. Popularny produkt zanieczyszczony niebezpieczną bakterią

Bitcoin najwyżej od 2018 roku

Wskaźniki notowania bitcoina na giełdzie wskazały wczoraj 13 750 dolarów. Oznacza to, że kryptowaluta sygnowana charakterystycznym literą “B” osiągnęła najwyższą wartość 2018 roku. Wtedy Bitcoin był w fazie schodzącej po rekordowym wskaźniku 19 000 dolarów. Obecnie bitcoin znajduje się w trendzie wzrostowym. Na początku roku jego wartość opiewała “jedynie” na 7300 dolarów, a w trakcie marcowego zamieszania związanego z pandemią koronawirusa jego wartość spadła nawet poniżej 5000 dolarów.

Szpitale celem ataków hakerskich. Amerykanie ostrzegająSzpitale celem ataków hakerskich. Amerykanie ostrzegająCzytaj dalej

Bitcoin się stabilizuje?

Eksperci podkreślają, że obecna hossa nie ma charakteru spekulacyjnego, jak miało to miejsce w 2017 roku, a wynika z oparcia w czynnikach fundamentalnych. W ostatnim czasie Bitcoin otrzymał oficjalne wsparcie od platformy płatniczej Paypal, który zapowiedział uruchomienie usługi pozwalającej na handel i przechowywanie kryptowalut.

Poważne inwestycje w bitcoina poczyniła również firma obsługująca płatności, czyli Square, na czele której stoi szef Twttera, Jack Dorsey. Poinformował on o przeznaczeniu jednego procenta aktywów na zakup kryptowalut. Swuare zakupiło 4709 bitcoinów za łączną sumę 50 milionów dolarów.

Nintendo Switch otrzyma dwie duże gry. Wszystko za sprawą technologii chmuryNintendo Switch otrzyma dwie duże gry. Wszystko za sprawą technologii chmuryCzytaj dalej

Bitcoin z szansą na dalszy wzrost

Eksperci z firmy JP Morgan, czyli jednego z największych holdingów finansowych na świecie, przyjrzeli się bitcoinowi i stwierdzili, że kryptowaluta ma duży potencjał do dalszego wzrostu. Kluczowe mają okazać się chęci młodych inwestorów, którzy mogą uznać, że inwestowanie w cyfrowe aktywa jest lepsze, niż bezpieczne złoto. Kryptowaluty są o wiele bardziej niestabilne, jednak oferują również szansę na ogromny zysk w dużo krótszym czasie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  2. BMW kompletnie zniknęło po uderzeniu w drzewo. Części były rozrzucone jak po katastrofie samolotu
  3. Szpitale celem ataków hakerskich. Amerykanie ostrzegają
  4. Nintendo Switch otrzyma dwie duże gry. Wszystko za sprawą technologii chmury
  5. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  6. Zakopują majtki na polu i czekają na efekt. Rezultaty wprawiają w osłupienie

Następny artykuł