Klawiatura z zielonym przyciskiem "Buy"
Źródło: quoteinspector

Kupujesz sprzęty elektroniczne w Black Friday?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Listopada 2020

Black Friday to święto zakupoholików. Każdego roku sklepy przeceniają sprzęty elektroniczne w taki sposób, że często ciężko się oprzeć zrobieniu zakupów, które nie są nam niezbędne do życia. A czy Ty potrafisz się oprzeć promocjom pojawiającym się w tym okresie?

Black Friday to amerykańska tradycja, która oficjalnie otwiera okres zakupów przedświątecznych. Tradycyjnie czarny piątek ma miejsce w ostatni piątek listopada, po Dniu Dziękczynienia, jednak obecnie tradycja ta rozrasta się na niemal cały miesiąc.

MediaMarkt w oficjalnym oświadczeniu na temat dostępności konsoli PlayStation 5. Wielu będzie zaskoczonychMediaMarkt w oficjalnym oświadczeniu na temat dostępności konsoli PlayStation 5. Wielu będzie zaskoczonychCzytaj dalej

Black Friday na całym świecie

Chociaż początkowo tradycja związana z czarnym piątkiem obowiązywała jedynie w Stanach Zjednoczonych, to tak jak z wieloma innymi trendami, również Black Friday w końcu dotarł do innych państw na całym świecie, w tym Polski.
W tym dniu wiele sklepów jest otwartych o wiele dłużej, niektóre są czynne nawet całą dobę. Oryginalnie, Black Friday był jedynym dniem w roku, w którym sklepy oferowały niezwykle atrakcyjne zniżki i okazje. W tym dniu ludzie wpadali w prawdziwy szał zakupowy, a sklepy były oblegane przez prawdziwe tłumy.

UOKiK ostrzega przed oszustami na Black Friday. Polacy mogą stracić pieniądze, koniecznie sprawdź jak się zabezpieczyćUOKiK ostrzega przed oszustami na Black Friday. Polacy mogą stracić pieniądze, koniecznie sprawdź jak się zabezpieczyćCzytaj dalej

Black Friday w Polsce

Jak z większością amerykańskich trendów, również Black Friday w końcu trafiło do Polski. Tradycja ta pojawiła się w naszym kraju w okolicach 2015 roku jednak nie przypomina ona w tak dużym stopniu przecen znanych ze Stanów Zjednoczonych, gdzie za prawdziwe grosze można kupić sprzęt najwyższej klasy.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?

2. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków

W Polsce Black Friday otwiera sezon przecen związanych z okresem przedświątecznym, są one jednak o wiele skromniejsze niż przeceny zza Wielkiej Wody. Czasami oczywiście trafią się prawdziwe okazje, jednak jest ich na tyle mało, że wyprzedają się na pniu. Reszta promocji to niewielkie, maksymalnie kilkuset złotowe obniżki cen.

Ogromne zmiany w rządzie. Ministerstwo Cyfryzacji zostało zlikwidowaneOgromne zmiany w rządzie. Ministerstwo Cyfryzacji zostało zlikwidowaneCzytaj dalej

Black Friday w czasie koronawirusa

W tym roku, ze względu na trudną sytuację związana z globalną pandemią, sklepy postanowiły wydłużyć wyprzedaże i skupić się przede wszystkim na sprzedaży internetowej. W sieci są już dostępne promocje głównych sklepów ze sprzętami elektro.

Kupujesz sprzęty elektroniczne w Black Friday?

A czy Ty dajesz się porwać szaleństwu zakupowemu związanemu z Black Friday? Sklepy z elektroniką pełne są przecenionych produktów, jednak czy obniżki cen są wystarczające, żeby zmusić Cię do impulsywnego zakupu, np. nowego telewizora, który nie jest Ci niezbędny do życia?

Następny artykuł