F-16
Źródło: pxfuel

Amerykanie testują nowy potężny sprzęt. Cały świat drży w posadach

Kuba WielochKuba Wieloch
12 Września 2020

Amerykańska armia poinformowała o testach broni nowej generacji. Ważą ponad 900 kilogramow i są niezwykle precyzyjne

Jak wynika z informacji podanych przez amerykańską armię, w lipcu rozpoczęły się testy bomb najnowszej generacji, czyli BLU-136. Będą one stanowić uzbrojenie tamtejszych Sił Powietrznych. Rzecznik US Army orzekł, że ćwiczenia zostały przeprowadzone w celu zebrania danych dotyczących wydajności broni. Interesowało ich przede wszystkim pole rażenia wybuchu i głębokość obrażeń zadawanych przez odłamki. W bomby w testach zostały wyposażone myśliwce F-16.

Sztuczne mięso jednak nie będzie hitem? Naukowcy natrafili na poważny problemSztuczne mięso jednak nie będzie hitem? Naukowcy natrafili na poważny problemCzytaj dalej

Bomby najnowszej generacji


Najnowsze bomby ważą niemal 2000 funtów (około 900 kilogramów) i zaprojektowano je z myślą o atakach na budynki, pojazdy oraz piechotę. Testy przeprowadzono na poligonie Nellis i zrzucono aż 10 bomb BLU-136.
Amerykańskie Siły Powietrzne dokładnie pilnie przyglądały się szkodom spowodowanym przez potężne eksplozje i odłamki. Niektóre części broni po wybuchu zostały odnalezione w odległości sięgającej nawet 70 metrów od strefy wybuchu.

Precyzyjny atak o niewielkim polu rażenia

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni

2. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia


- Fragmentacja bomby BLU-136 sama w sobie nie powoduje wybuchu, co czyni ją mniej niebezpieczną alternatywą dla amunicji kasetowej — podała amerykańska armia w specjalnym oświadczeniu.
Armia poinformowała również, że docelowo według analiz naukowców wojskowych, bomby nowej generacji mają stanowić zagrożenie w promieniu 50 metrów od miejsca wybuchu. Dzięki temu możliwe będzie atakowanie konkretnych celów przy minimalnym ryzyku stworzenia niezamierzonych szkód w terenie.

Wybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testówWybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testówCzytaj dalej

Wkrótce kolejne testy


Szykowane są już kolejne testy bomb BLU-136, które mają określić, czy stanowią one realne zastępstwo dla przestarzałej już amunicji kasetowej. Największym mankamentem tego typu amunicji jest fakt, że około 10 procent ładunków stanowią niewybuchy, które stanowią ogromne zagrożenie dla osób postronnych i własnego wojska. Jak wynika z dostępnych danych, do 2011 roku amunicja kasetowa zabiła ponad 40 tysięcy i raniła ponad 60 tysięcy ludzi. Niestety w Wietnamie, ludzie do dziś giną z powodu niewybuchów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właścicielka suczki bije się w pierś. Tragiczna pomyłka kosztowała pupila życie, porażające
  2. Tylko łyżka, nie mniej ni więcej i wyjdą najlepsze pod słońcem kotlety mielone
  3. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  4. Wybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testów
  5. Koniec z elektrycznymi hulajnogami na chodnikach? Kontrowersyjny pomysł rządu
  6. Koronawirus atakuje nie tylko płuca. Niepokojące wyniki badań

Następny artykuł