Plaża nad Bałtykiem
Źródło: Pixabay

Bon turystyczny na celowniku oszustów. Policja ostrzega Polaków przed niebezpieczeństwem, można stracić pieniądze

Bon turystyczny to inicjatywa skierowana dla rodzin z dziećmi. Ma zapewnić im wsparcie finansowe w okresie wakacyjnym. Niestety, jest to również znakomita okazja dla naciągaczy i oszustów.

Bon turystyczny to program socjalny skierowany do rodzin z dziećmi. Policja jednak przestrzega przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze wykorzystując łatwowierność osób.

Bon turystyczny to idealna okazja dla naciągaczy

Bon turystyczny to jednorazowy zastrzyk pieniężny dla rodzin z dziećmi wybierających się na wakacje. Wszystko to ma związek z pandemią koronawirusa. Rządzący postanowili przeznaczyć pieniądze w ramach specjalnego programu socjalnego. Zastrzyk gotówki ma przekonać obywateli do wyjazdu na wakacje w naszym kraju. Każdy zainteresowany otrzymany jednorazowo 500 zł na dziecko do 18. roku życia. Bonem można zapłacić za usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne. Niestety jest jeden smutny fakt. Oszuści postanowili wziąć na cel osoby starające się o świadczenie. Policja przestrzega przed naciągaczami. Ministerstwo Rozwoju również wystosowało właściwy komunikat w tej sprawie. Przestępcy wykorzystują każdą okazję. Próbują wyłudzić pieniądze i dane poufne oraz wrażliwe.

Unia Europejska wprowadza nowy podatek. Polska na celowniku, zapłacimy wszyscyUnia Europejska wprowadza nowy podatek. Polska na celowniku, zapłacimy wszyscyCzytaj dalej

Bon turystyczny wykorzystują oszuści

Bon turystyczny wzięli na cel internetowi oszuści. Sprawcy kontaktują się telefonicznie z ofiarami i zachęcają do skorzystania ze “specjalnej oferty na voucher urlopowy”. Z rozmowy dowiadujemy się, że warunkiem przysłania vouchera, jest wpłacenie na podane konto pieniędzy za dodatkowe 4 dni pobytu. Każdy otrzymuje informacje, że rzekome 3 dni są za darmo w ramach bonu. Całość komunikatu możemy znaleźć na stronie Komendy Głównej Policji. Służby informują również o podejrzanych telefonach, w których naciągacze podają się za pracowników banku. Proszą oni o wpłatę części kosztów wyjazdu. Niektórzy z nich wymagają podania loginu i hasła do bankowości elektronicznej oraz danych karty płatniczej. Pracownicy odpowiednich ministerstw nie dzwonią do nikogo ze “specjalną ofertą” wypoczynku wakacyjnego. Również taką informację możemy znaleźć na stronie Komendy Głównej Policji. W przypadku takiej sytuacji gdzie ktoś wymaga od nas podania informacji, warto skontaktować się z drugą osobą i skonsultować swoje działanie. Naciągacze tylko czyhają na to żeby wyłudzić od nas jak najwięcej pieniędzy. Trzeba się mieć baczności.

Setki zatopionych statków pojawiło się u wybrzeży Japonii. Istnieje prawdopodobna teoria o ich pochodzeniuSetki zatopionych statków pojawiło się u wybrzeży Japonii. Istnieje prawdopodobna teoria o ich pochodzeniuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska rakieta wyleci w kosmos. Prace rozpoczęte
  2. Fascynujące struktury na księżycu Jowisza. Niesamowite odkrycie
  3. Nie tylko Sławomir Nowak był podsłuchiwany Pegasusem. Innych również śledzono, lista znanych osób
  4. Niesamowite nagranie. Powierzchnia Marsa w jakości 4k

Następny artykuł