Grafika "PILNE"
Źródło: materiały własne

PILNE: Cała redakcja CD-Action zwolniona

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
27 Kwietnia 2020

Legendarne, polskie czasopismo o grach prawdopodobnie przestanie istnieć.

Sytuacja magazynu CD Action od roku nie wyglądała zbyt ciekawie. Z redakcji odchodzili kolejno najbardziej charakterystyczni autorzy.

Redukcje i spadek sprzedaży

Od ponad roku w redakcji najbardziej kultowego magazynu gamingowego nie działo się zbyt dobrze. Z redakcją pożegnał się redaktor naczelny, Dawid ‘spikain’ Bojarski, oraz redaktorzy, których kojarzyli nawet najstarsi fani pisma, czyli Daniel ‘Cormac’ Bartosik, Aleksander ‘Allor’ Olszewski czy Michał ‘Monk’ Amielańczyk. Optymizmem nie napawała również sprzedaż pisma, która spadła do 30 tys. egzemplarzy, co samo w sobie nie jest złym wynikiem, jednak daleko tu do czasów świetność. Nie pomogła również fuzja z redakcją PC Formatu. Ponadto kwietniowe wydanie magazynu pojawiło się, pierwszy raz w historii, bez pełnych wersji gier.

Bauer zamyka wydawnictwa

W związku z pandemią Wydawnictwo Bauer zamyka około 20 tytułów prasowych w tym wznowione w ostatnich latach “Kawaii”, wydanie specjalnie “Świata Wiedzy”. Teraz wypowiedzenia otrzymali również dziennikarze CD Action i PC Formatu. Bauer prosi swoich pracowników, by do końca umowy zrobili wszystko, aby ich czasopisma wychodziły w niezmienionej formie, a sam Bauer podobno prowadzi rozmowy z inwestorami, aby znaleźć fundusze przynajmniej dla części swoich redaktorów. W kuluarach mówi się jednak, że jest to nieprawdziwa informacja służąca jedynie do utrzymania morale na jakimkolwiek poziomie.

Oficjalne stanowisko CD ACTION

Na oficjalnej stronie czasopisma pojawiło się stanowisko, pod którym podpisał się jeden z redaktorów, Tomasz ‘Ninho’ Lubczyński:
“CD-Action – co dalej?
To najtrudniejszy news, jaki piszę w życiu.
Zgadza się – dostaliśmy wypowiedzenia. Nie wiemy, co z przyszłością CD-Action. Póki będziemy mogli, póty dostarczać będziemy Wam wieści o grach i nasze opinie – zarówno tu, jak i w magazynie. Najważniejsze:
CD-Action 06/2020 WŁAŚNIE SIĘ DRUKUJE I BEZ ZMIAN POJAWI SIĘ W KIOSKACH JUŻ 5 MAJA.
Wiele wskazuje, że przed nami zupełnie nowy rozdział. Co przyniesie, tego nie wie nikt.
Z naszej strony chcemy podziękować za wszystkie lata, które z nami spędziliście. Jesteście najlepsi!
PS Potrzebujemy teraz dużo ciepełka od Was. Jesteście dla nas jak rodzina”

Następny artykuł