Chadwick Boseman
Źródło: flickr

Nie żyje aktor znany z filmów Marvela. Chadwick Boseman zmarł w wieku 43 lat

Artur ŁokietekArtur Łokietek
29 Sierpnia 2020

Chadwick Boseman, aktor znany przede wszystkim z roli Czarnej Pantery w filmach Marvela zmarł niespodziewanie 28 sierpnia 2020 roku. Aktor od paru lat zmagał się z ciężką chorobą.

Nie żyje hollywoodzki aktor Chadwick Boseman. Zmarł 28 sierpnia 2020 roku na nowotwór okrężnicy z którym zmagał się od 2016 roku.

Chadwick Boseman nie żyje

Na profilu w serwisie społecznościowym pojawił się niespodziewany wpis od agentki gwiazdora. Możemy w nim przeczytać, że utalentowany aktor zmarł 28 sierpnia tego roku z powodu cięzkiej choroby z którą zmagał się od paru lat. Choć Chadwick Boseman jest najbardziej znany ze swojej roli w kinowym hicie ze stajni Marvela "Czarna Pantera", pokazywał już swój talent lata wcześniej. Bramy do kariery otworzył mu debiut w serialu "Brygada Ratunkowa", który ukazywał pracę służb dbających o zdrowie i życie ludzi. W międzyczasie pisał własne scenariusze sztuk teatralnych, które później doczekiwały się realizacji.

Mężczyzna otworzył drzwi i zamarł. Dziesiątki tysięcy szerszeni w starej szopie [wideo]Mężczyzna otworzył drzwi i zamarł. Dziesiątki tysięcy szerszeni w starej szopie [wideo]Czytaj dalej

Wielka strata dla kina

Boseman w pierwszej głównej roli w filmie pełnometrażowym wystąpił w 2013 roku. W obrazie "42 - Prawdziwa historia amerykańskiej legendy" zagrał basebalistę Jackiego Robinsona będącego jedną z ikon tego charakterystycznego dla Stanów Zjedoczonych sportu. W kolejnych latach występował w coraz to bardziej rozpoznawalnych rolach, m.in. jako James Brown w "Get on Up" czy w "Message from the King", ale to dopiero rola Czarnej Pantery, czyli księcia Wakandy, T'Challi okazała się dla aktora przełomowa. W kinowym hicie Marvela wcielił się on w tego superbohatera po raz pierwszy w 2016 roku w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów", zaś w 2018 zagrał tę samą postać w "Avengers: Wojna bez Granic" i "Czarna Pantera".

Ściana wody o wysokości dwóch pięter. Potężny huragan sieje spustoszenieŚciana wody o wysokości dwóch pięter. Potężny huragan sieje spustoszenieCzytaj dalej

Przyczyna śmierci hollywoodzkiego gwiazdora

W 2019 roku powtórzył on rolę księcia T'Chalii w "Avengers: Wojna bez granic", później zagrał w Netflixowym "Da 5 Blood". Boseman miał podpisany kontrakt z Marvelem na kolejne filmy, w tym m.in. na "Czarną Panterę 2", a fani spodziewali się, iż zobaczą tę postać na dużym ekranie zapewne więcej razy. Niestety, nagła śmierć aktora przeszkodziła wytwórni w tych planach. Aktor nie wypowiadał się publicznie na temat swojej choroby, którą skutecznie ukrywał przed dziennikarzami. W 2016 roku zdiagnozowano u niego nowotór okrężnicy w 3 stadium, jednak od początku obecnego roku gwiazdor czuł się gorzej. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą 28 sierpnia tego roku. Nie przestajemy jednak być pod wrażeniem siły aktora, który mimo, iż zmagał się z tak ciężką chorobą, był w stanie zagrać w tak hitowych filmach i wciąż zachować pogodę ducha. Boseman w sercach fanów Marvela na zawsze pozostanie Czarną Panterą nawet, jeżeli wytwórnia znajdzie innego aktora na to miejsce. Wakanda Forever!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Amerykańskie B-52 nad polskim niebem. Sytuacja jest napięta, ostra reakcja Białorusi
  2. Mężczyzna rozłupał kłodę, to co w niej znalazł zostawiło ślad na jego psychice [wideo]
  3. Nad polskim morzem przechowują groźną substancje. Nikt nic z tym nie robi, zagrożenie jest olbrzymie
  4. Ogromna trąba wodna nad Bałtykiem. Przerażające nagranie

Następny artykuł