Chińska kobieta w maseczce
Źródło: Pixabay

Groźny wyciek z chińskiej fabryki. Kilka tysięcy zarażonych

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Września 2020

W fabryce zlokalizowanej w północno-zachodnich Chinach doszło do groźnego wycieku, w wyniku którego kilka tysięcy osób zostało zarażonych brucelozą, chorobą przenoszoną przez zwierzęta.

Jak informują lokalni informatorzy, do wycieku doszło w jednej z fabryk należących do firmy farmaceutycznej. Na chwilę obecną komisja do spraw zdrowia w Lanzhou potwierdziła 3245 przypadków zachorowań na brucelozę.

Nowa epidemia z Chin

Bruceloza jest chorobą, która na człowieka przechodzi ze zwierząt gospodarskich, które przenoszą bakterie brucelli. W wyniku wycieku z fabryki farmaceutycznej chińskie władze potwierdziły 3245 zachorowań na brucelozę, a 1401 kolejnych osób otrzymało wstępne, dodatnie wyniki badań. Co prawda nie odnotowano na razie śmiertelnych przypadków, jednak Miejska Komisja ds. Zdrowia przebadała dotychczas jedynie 21 847 osób z łącznej liczby mieszkańców oscylującej około 3 milionów.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica

2. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Ponad 1000 nowych zakażeń Covid-19 w ciągu doby. Czy polityka rządu jest odpowiednia? Aplikacje nie pomagająPonad 1000 nowych zakażeń Covid-19 w ciągu doby. Czy polityka rządu jest odpowiednia? Aplikacje nie pomagająCzytaj dalej

Bruceloza, czyli gorączka maltańska

Bruceloza znana jest również jako gorączka maltańska (lub śródziemnomorska). Objawia się bólem głowy, bólem mięśni, wysoką gorączką oraz ogólnym zmęczeniem. Większość objawów zazwyczaj przemija, jednak część z nich może przejść w tryb przewlekły lub stały (mowa tu między innymi o zapaleniu stawów lub obrzęku narządów). Choroba przenosi się z człowieka na człowieka bardzo rzadko. Człowiek zaraża się bakteriami brucelli podczas spożywania skażonej żywności lub wdychania bakterii z powietrzem.

Na Marsa polecą wyłącznie kobiety? Powód jest prozaicznyNa Marsa polecą wyłącznie kobiety? Powód jest prozaicznyCzytaj dalej

Wyciek w fabryce spowodował wybuch epidemii

Do wycieku z fabryki farmaceutycznej Zhongmu Lanzhou doszło na przełomie lipca i sierpnia ubiegłego roku. W fabryce tworzone były szczepionki na Brucelle dla zwierząt, jednak w wyniku niedopilnowania bezpieczeństwa pracownicy używali przeterminowanych środków dezynfekujących przez co nie wszystkie bakterie zostały zabite. Pozostałe bakterie skupiły się w aerozolach i wyciekały do powietrza. Resztę załatwił wiatr, który przeniósł bakterie do Instytutu Badań Weterynaryjnych w Lanzhou, gdzie zlokalizowano pierwsze ognisko choroby. W wyniku wycieku, fabryka straciła uprawnienia do produkcji nowych szczepionek i wycofano jej pozwolenie na dystrybucje istniejących specyfików przeciwdziałających brucelozie. W lutym fabryka oficjalnie przeprosiła za zaistniałą sytuację i wyraziła chęć współpracy w zakresie działań porządkowych i profilaktycznych. Władze fabryki poinformowały również, że surowo ukarały osiem osób, które zostały zidentyfikowane jako winne wyciekowi i epidemii brucelozy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupiła 10-letnią, schorowaną rybkę w zoologicznym. Niemożliwe, co się stało, kiedy zmieniła jej akwarium
  2. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko
  3. Laserowa superbroń na amerykańskich myśliwcach. Zmiany w uzbrojeniu już niedługo
  4. Ponad 1000 nowych zakażeń Covid-19 w ciągu doby. Czy polityka rządu jest odpowiednia? Aplikacje nie pomagają
  5. Na Marsa polecą wyłącznie kobiety? Powód jest prozaiczny
  6. Ważył ledwie 13-kilogramów, trzymali go pod schodami i głodzili. 5-latek cudem uratowany z rąk okrutnych opiekunów

Następny artykuł