Screen z gry Counter-Strike: Global Offensive
Źródło: Steam

Counter-Strike przeżywa drugą młodość. Padł historyczny wynik w liczbie grających

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Kwietnia 2020

Historyczny rekord Doty 2 z 2016 roku pobity. W niedzielę CS:GO zgromadziło przed komputerami ponad milion graczy.

Jak można przeczytać w serwisie Steam Charts wczoraj w szczytowym momencie w jedną z najbardziej znanych produkcji od Valve zagrywało się dokładnie 1 305 714 osób. Jest to wynik lepszy o prawie 25 000 od poprzedniego rekordu ustanowionego w 2016 roku w grze Dota 2.

Po łatkach większe zainteresowanie

Niespełna kilka dni temu Valve wypuścił dosyć znaczącą łatkę, która naprawia wiele błędów, które irytowały graczy. Przede wszystkim osłabiony został Deagle, który po poprzedniej aktualizacji okazał się zbyt potężny. Update dodał również nowy tryb rozgrzewki do gry. Do gry zostały dodane dwie nowe areny do rozgrzewki 1:1. Na mapie Vertigo rozgrzewka odbywa się na punkcie “B”, a na mapie Train powstała nowa specjalna arena do tego trybu.

Wpływ koronawirusa?

Bardzo prawdopodobne, że na tak duże zainteresowanie grą wpłynęła epidemia koronawirusa i związany z nią wymóg pozostawania w domu. Nie zapominajmy jednak, że CS:GO zyskał dużą rzeszę nowych graczy w 2018 roku, kiedy przeszedł do systemu Free to Play. Gra jest również często aktualizowana o nową zawartość. Oprócz wspomnianej wyżej aktualizacji, pod koniec zeszłego roku do gry dołączona zostałą nowa operacja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów
  2. Jedne z największych targów gier na świecie odwołane. Powodem zakaz organizowania imprez masowych
  3. Hitowa gra od Avalanche dostępna za darmo. Macie tydzień na odebranie prezentu
  4. GTA 6 może być mniejszą grą niż sądzi każdy z nas
Następny artykuł