Wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy
Źródło: Wikipedia

Prezydent zapowiedział wielką inwestycję. 150 tysięcy miejsc pracy, skorzystają z niej miliony Polaków

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
3 Czerwca 2020

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz odniósł się do projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Temat wielkiej Polskiej inwestycji wrócił w związku z konferencją prezydenta Andrzeja Dudy na podobny temat. Rządzący zapowiadają, że budowa lotniska rozpocznie się w 2023 roku.

Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie to obok przekopu Mierzei WIślanej największa polska inwestycja. Prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej odniósł się budowy CPK. Swoje zdanie w tym temacie zabrał również wiceminister resorty cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

CPK to jak budowa Gdyni w II RP

- Centralny Port Komunikacyjny, to jak budowa Gdyni w II RP. To największe lotnisko w naszej części Europy, to nowa sieć komunikacyjna w Polsce. To 150 tysięcy miejsc pracy. To inwestycja, która sprawi, że podróżowanie będzie łatwiejsze dla milionów Polaków - mówił na konferencji prezydent Andrzej Duda. Politycy obozu rządzącego zapowiadają, że budowa lotniska rozpocznie się w 2023 roku. - Jesteśmy narodem zwycięzców i damy radę! - przekonywał dalej prezydent Polski. Kolejnym politykiem, który postanowił zabrać głos w sprawie inwestycji był Marcin Horała. - Naszym wspólnym marzeniem jest to, aby nasze dzieci i wnuki wszędzie na świecie były witane z otwartymi ramionami jako turyści i kontrahenci. Możemy to zrealizować. Gwarantem tego jest Prezydent Andrzej Duda i realizacja CPK - wypowiedział się pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Polska centrum Europy

Do grona polityków, którzy zabrali głos w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie dołączył również wiceminister resortu cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Zdaniem polityka Polska stanie się dzięki lotnisku w Baranowie - centrum Europy. - CPK to inwestycja strategiczna, która spowoduje przeniesienie gospodarczego i logistycznego centrum Europy nad Wisłę - ocenia Andruszkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent ogłosił nowy program. Każdy Polak może dostać nawet kilka tysięcy złotych, wystarczy spełnić jeden warunek
  2. Wiadomo jak będzie wyglądało lato w Polsce. IMGW wydało komunikat
  3. Interes życia i wielki przekręt. Nowe fakty w sprawie "afery maseczkowej"
  4. Tysiące polaków padły ofiarą oszustwa. Naciągacze podają się za InPost i wyłudzają pieniądze

Następny artykuł