Cyberpunk 2077
Źródło: igdb.com

Cyberpunk 2077 już dotarł do pierwszych graczy. CD Projekt ostrzega, za złamanie zakazu grożą surowe kary

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
3 Grudnia 2020

Premiera Cyberpunka 2077 dopiero za tydzień, lecz już niektórzy otrzymali swoje kopie gry. Jak to się mogło stać? Winna jest pomyłka amerykańskiej sieci BestBuy, która wysłała przedwcześnie kolekcjonerskie wydania zamówione przez graczy. CD Projekt mógł tylko wydać stosowny komunikat i mieć nadzieję, że „szczęśliwcy” nie popsują innym zabawy.

  • BestBuy wysłało egzemplarze Cyberpunka przedwcześnie
  • CD Projekt zapowiada kasowanie przedwcześnie opublikowanych materiałów z gry
  • Należy strzec się spoilerów i ostrożnie przeglądać sieć

Emocje przed premierą najbardziej oczekiwanej gry roku sięgają już zenitu, wszyscy odliczają godziny do 10 grudnia… Cóż, jednak nie wszyscy, bo niektórzy dostaną swoje kopie kilka dni wcześniej. Skąd ta dyskryminacja? Z winy amerykańskiego sklepu BestBuy.


Cyberpunk przyszedł przed premierą? CD Projekt ostrzega


Niestety wskutek pomyłki amerykańskiego sklepu, do niektórych Cyberpunk 2077 dotrze nieco wcześniej, niż powinien. Jest to mało komfortowa sytuacja zarówno dla graczy, jak i CD Projektu, gdyż jedni i drudzy woleliby uniknąć przedwczesnej fali spoilerów.


Postawiony w tej nieprzyjemnej sytuacji CD Projekt opublikował komunikat, w którym informuje o incydencie oraz prosi graczy, którzy dostaną grę wcześniej o niepublikowanie żadnych streamów, filmików ani innych spoilerów, które mogłyby zepsuć rozgrywkę pozostałym.

Uwaga na oszustów. OLX wydało oficjalny komunikat, użytkownicy tracą pieniądzeUwaga na oszustów. OLX wydało oficjalny komunikat, użytkownicy tracą pieniądzeCzytaj dalej


Za spoilerowanie Cyberpunka grożą kary


Polski developer ostrzega, że jakiekolwiek materiały z gry, które pojawią się przed południem 9 grudnia (mówimy o czasie amerykańskim) będą natychmiast kasowane. Być może wówczas zostaną wyciągnięte również inne konsekwencje, jednak na razie tego nie potwierdzono.

Naukowcy po raz pierwszy uchwycili narodziny nowej planety. Zdjęcia są niewiarygodneNaukowcy po raz pierwszy uchwycili narodziny nowej planety. Zdjęcia są niewiarygodneCzytaj dalej


Komunikat CD Projektu


(...) Może się to wydać nierealne, ale chcielibyśmy, aby wszyscy gracze na całym świecie mogli się tak samo cieszyć grą w dniu premiery - bez spoilerów. Dlatego gorąco was prosimy, abyście NIE streamowali gry, nie wrzucali let’s playów ani innych tego typu materiałów przed południem 9 grudnia.


W przeciwnym razie będziemy zmuszeni nasłać na was MAX-TAC (wiecie, tych drabów, którzy pozbywają się niechcianych materiałów z internetu). Za to po południu - streamujcie tak, jakby miało nie być jutra! W końcu mamy 2020 rok - nigdy nie wiadomo. - czytamy w komunikacie polskiego developera.

Teksty wybrane dla Ciebie:


Spoilery przed premierą Cyberpunka


Jak ochronić się przed spoilerami z gry? Najlepiej zaprzestać oglądania trailerów i gameplayów udostępnianych przez twórców, które i tak widzieliście już 50 razy. Dzięki temu jest szansa, że nie natkniecie się na kusząco wyglądające materiały wstawiane przez graczy.

Poza tym polecamy wyłączyć powiadomienia gamerskich grup, zwłaszcza tych zagranicznych. Być może ostrzeżenie CD Projektu poskutkuje i nie będzie takich problemów, ale jak powiedzieli sami twórcy, mamy 2020 rok, więc nigdy nie wiadomo.

Przypominamy, że trzykrotnie przekładana premiera odbędzie się już za tydzień 10 grudnia. Dzień wcześniej polecamy obejrzeć premierowe show organizowane przez Polsat Games, którego gospodarzem będzie Krzysztof Ibisz.

Oficjalne informacje: wielki zmiany w prawie jazdy. Od 5 grudnia wielka technologiczna rewolucjaOficjalne informacje: wielki zmiany w prawie jazdy. Od 5 grudnia wielka technologiczna rewolucjaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ich starsza córka jest niemal rówieśniczką swojej mamy. Pobili kolejny rekord
  2. Ukryta kamera nagrała owczarka w akcji. Nie uwierzysz kogo pogonił
  3. Antoni Macierewicz powiedział, gdzie powstanie polska elektrownia atomowa. Rząd milczy
  4. Samsung Galaxy S21 na pierwszych renderach. Rewolucji brak
  5. Wielkie problemy klientów Apple. iPhone 12 ma poważną wadę
  6. Niewiarygodne, ile zarabia Piotr Żyła, nie mieści się w głowie
  7. Warszawski prawnik opowiedział o byciu gejem i kontaktach z Jarosławem Kaczyńskim

Następny artykuł