Screen z gry Cyberpunk 2077.
Źródło: flickr

Cyberpunk 2077 jednak później. CD Projekt przeprasza

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Czerwca 2020

Ogromny zawód przeżyli dzisiaj wszyscy fani gier polskiego producenta CD Projekt. Twórcy między innymi gier serii Wiedźmin wystosowali kolejne oświadczenie, w którym informują o przesunięciu premiery swojej najnowszej gry, Cyberpunk 2077.

W oświadczeniu poinformowali, że nie chcą nadużywać zaufania graczy, ale jednocześnie chcą wypuścić na rynek gotowy produkt.

Długi proces produkcyjny

CD Projekt RED przyzwyczaiło już fanów swoich gier, że na nowe premiery z tego studia trzeba trochę poczekać. Polski producent gier jest z resztą jedną z niewielu firm w branży, która nie boi się długo pracować nad swoimi produkcjami. Wystarczy wspomnieć, że Cyberpunk 2077 po raz pierwszy został zapowiedziany w 2012 roku, a więc 8 lat temu. Od tego czasu “Redzi” nie dzielili się zbyt wieloma informacjami na temat produkcji. W ostatnim czasie machina marketingowa jednak ruszyła.

Poznaliśmy świat, ale jeszcze do niego nie dołączymy

W przeciągu ostatniego roku CDP RED przedstawiało nam kolejne elementy świata przedstawionego w swojej najnowszej produkcji. Premiera gry jednak cały czas się przesuwała. Najpierw gra miała mieć swoją premierę wiosną, potem twórcy przełożyli datę na 17 września. Teraz nowy termin to 19 października. Twórcy informują, że gra jest gotowa do wydania, jednak zależy im na dopracowaniu wszystkich szczegółów, błędów i questów w 100 procentach. Projekt jest niesamowicie duży i według producenta ma być również bliski ideałowi, jeżeli chodzi o niezawodność. „Przepraszamy za przełożenie premiery, ale wierzymy, że to słuszna decyzja, bo stawką jest najwyższa jakość” - tłumaczyli twórcy gry podczas wideokonferencji.

Następny artykuł