Logo CD Projekt Red
Źródło: CD Projekt Media Kit

To nie koniec złych wieści dla CD Projekt. Inwestor Cyberpunka chce złożyć pozew zbiorowy

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
20 Grudnia 2020

Trudno znaleźć obecnie studio, które byłoby w gorszej sytuacji PR-owej od CD Projket RED. Konsolowi gracze na całym świecie są wściekli, pracownicy firmy zarzucają Zarządowi postawienie ich w sytuacji, w której stali się pośmiewiskiem, a do tego dochodzi jeszcze pozew zbiorowy, który szykują prawnicy jednej z warszawskich kancelarii.

  • CD Projekt w obliczu PR-owej katastrofy
  • Inwestorzy planują przygotowanie pozwu zbiorowego
  • Cyberpunk pod ostrzałem całego świata

Głównym zarzutem kierowanym przeciwko zarządowi CD Projektu jest kłamstwo na temat rzeczywistego stanu gry w wersji na konsole starej generacji. Niestety jest to zarzut w pełni uzasadniony, a wypowiedź Zarządu CD Projektu, w której oświadcza, że wydał Cyberpunka w pełnej świadomości stanu, w jakim gra się znajduje, ostatecznie pogrążyła twórców.

CD Projekt na krawędzi pozwu zbiorowego

Krótko mówiąc, CD Projekt zaliczył PR-ową katastrofę i wygląda na to, że już nic go przed nią nie uratuje. Nawet naprawa Cyberpunka 2077 na wszystkich platformach raczej nie załagodzi gniewu graczy i z pewnością nie odbuduje ich zaufania.

Wygląda na to, że jedną rzeczą, która może zrehabilitować polskiego developera, jest wydanie dodatków do Cyberpunka, które będą równie dobre, jak wychwalane po dziś dzień Serca z Kamienia. Jednakże do tego jeszcze długa droga, której z pewnością nie ułatwią wiadomości o przygotowywanym przez inwestorów CD Projektu pozwie zbiorowym.

Pozew zbiorowy inwestorów

Szanowni Państwo,

nazywam się Mikołaj Orzechowski, jestem warszawskim adwokatem i jednocześnie inwestorem CDPR. W związku z ostatnimi wydarzeniami - a w szczególności zawieszeniem sprzedaży produktu CYBERPUNK 2077, aktualnie analizujemy wraz z zespołem kancelarii przesłanki do wytoczenia pozwu zbiorowego wraz ze złożeniem zawiadomienia o możliwości popełnieniu przestępstwa z ar.t 286 kk. - wprowadzenie w błąd celem uzyskania korzyści majątkowej.

PlayStation 4 ze wsparciem na lata. Fantastyczne wieści dla użytkowników konsoli od SonyPlayStation 4 ze wsparciem na lata. Fantastyczne wieści dla użytkowników konsoli od SonyCzytaj dalej

Osoby zainteresowane uczestnictwem w powyższym, zapraszam do kontaktu na mail mikolaj.orzechowski@4bizzz.com. Kontakt jest absolutnie bezpłatny, mój wpis ma na celu zweryfikowanie, czy podejmować się powyższych czynności samemu, czy jest więcej osób w sytuacji podobnej do mnie - czytamy na forum Bankier.pl.

Cyberpunk ciągnie CD Projekt na dno

Sytuacja polskiego developera robi się coraz bardziej poważna. Miejmy nadzieję, że dodatki do Cyberpunka 2077 w ogóle ujrzą światło dzienne, biorąc pod uwagę zwroty pieniędzy za grę, potencjalną batalię w sądzie oraz wściekłych na Zarząd pracowników CD Projektu.

Jeśli jesteście po poszkodowanej konsolową wersją stronie barykady, pamiętajcie, że do jutra możecie zwrócić się bezpośrednio do CD Projektu o zwrot pieniędzy za grę, jeśli kupiliście ją w postaci pudełkowej i Wasz sklep odmawia przyjęcia reklamacji. Polski developer obiecał oddać graczom pieniądze z własnej kieszeni, jeśli będzie to konieczne.

Cyberpunk nie jest złą grą

Czytając i słuchając o całej burzy rozpętanej wokół CD Projektu, warto pamiętać, że developerzy to także ludzie, którzy popełniają błędy, i którzy byli pod wielką presją przez ostatnie kilka miesięcy, jeśli nie lat. Praca w takich warunkach prowadzi niestety do podejmowania błędnych decyzji.

W końcu na PC i nowych konsolach Cyberpunk, choć z błędami, działa całkiem przyzwoicie i pokazuje to, że sam w sobie jest naprawdę dobrą grą. Nie spodoba się każdemu, ale to jest oczywiste w przypadku absolutnie każdej gry, która powstała. CD Projekt ma swoje za uszami i się do tego otwarcie przyznaje. Niemniej każdy zasługuje na drugą szansę, prawda?

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

    1. Nieoficjalnie: znamy gry na PS Plus w styczniu. Nie brakuje głośnych tytułów
    2. Nowe informacje na temat GTA VI. Rockstar Games stawia na fabułę
    3. Społeczność PlayStation wybrała najlepsze gry roku. Dominacja jednego tytułu

Następny artykuł