cyberpunk
Źródło: Steam

Jakie są Wasze oczekiwania względem Cyberpunka 2077?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
28 Października 2020

Premiera Cyberpunka 2077 ponownie została przesunięta i wielu graczy odebrało tę decyzję jako zły znak. Na co liczycie względem świetnie zapowiadającej się produkcji od CD Projekt RED? Gra może okazać się prawdziwym hitem lub "jedynie" dobrą grą.

Pierwsze zapowiedzi dotyczące Cyberpunka 2077 pojawiły się jeszcze w odległym 2013 roku. To wtedy mogliśmy podziwiać świetnie zrobiony teaser trailer z muzyką od Archive. Minęło 7 lat, gra była kilkukrotnie przekładana, a jakie Wy, gracze, macie oczekiwania wobec niej?

Cyberpunk 2077 - dobrze czy idealnie?

Oczywiście obiektywnie rzecz biorąc nie ma czegoś takiego jak "idealna" gra. Z drugiej strony istnieją pozycje tak dopracowane, że można mówić niemal o perfekcji, jak choćby Red Dead Redemption II, The Last of Us Part II czy nawet rodzimy, acz wciąż kontrowersyjny Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jeżeli nawet jakaś gra wychodzi po bardzo długim oczekiwaniu i nie okazuje się "niemal ideałem", automatycznie wiele osób zaczyna patrzeć na nią, jak na rozczarowanie, a to wciąż świetna gra. Inaczej sytuacja wygląda z pozycjami wobec których wcale wielkich oczekiwań nie ma i okazują się nad wyraz dobre. Niestety, Cyberpunk 2077 z zasady należy do grupy tych oczekiwanych gier.

Algorytm przewidział pogodę na zimę. Zaskakujące prognozy, czy możemy liczyć na śnieg?Algorytm przewidział pogodę na zimę. Zaskakujące prognozy, czy możemy liczyć na śnieg?Czytaj dalej

CD Projekt RED na pewno dowiezie

Do tej pory można było przeczytać niezliczoną ilość felietonów, debat i dyskusji na temat tego, czy CDPR spełni pokładane w nich nadzieje. Sprawa wygląda nieco ciekawej, gdy głos zabiorą analitycy, którzy twierdzą, że CP 2077 hitem na pewno będzie i to zarówno sprzedażowym, czyli komercyjnym jak i artystycznym i raczej nie ma co spodziewać się ocen poniżej średniej 95 w skali Metacritica. Jeden ze znawców rynku, Michael Pachter uznał jednak, że liczyłby na średnią ocen rzędu 92, choć jest w stanie sobie wyobrazić sytuację, gdy liczba to wynosi nawet 97. Są to oczywiście drobnostki, jednak dla wielu odznaczające gry świetne od wybitnych.

Astronomowie są pod wrażeniem. Znaleziono planetę bardzo podobną do Ziemi, jest jednak pewien haczykAstronomowie są pod wrażeniem. Znaleziono planetę bardzo podobną do Ziemi, jest jednak pewien haczykCzytaj dalej

Nie zmienia to faktu, że każdy wobec najnowszej produkcji rodzimego CDPR ma własne oczekiwania i te są bardzo różne. Osobiście niedawno podczas dyskusji stwierdziłem, że nie spodziewam się "najlepszej gry na świecie", a choćby produkcji, która wciągnie mnie na tyle, że będę w stanie poświęcić na nią te parędziesiąt godzin.

Sprzedaż i tak będzie świetna

Patcher uznał, że jeżeli średnia ocen CP '77 wynosić będzie aż 99/100 to spodziewałby się sprzedaży na poziomie nawet 30 milionów sztuk. W innym wypadku mowa o 15 milionach na premierę. Dla porównania - inna gigantyczna gra, czyli GTA V uznana za kasowy sukces rozeszła się w liczbie 13 milionów sztuk w momencie premiery. Oznaczałoby to, że polska produkcja może faktycznie dorównać gigantom branży. A jakie są Wasze oczekiwania względem nowego RPG od CDPR? Czy uważacie, że będzie to gra dobra a może faktycznie wybitna? Być może jednak uznajecie, że produkcja ta będzie zawodem, ale chyba mało komu łatwo w to uwierzyć.

Naukowcy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia związanego z Arką Przymierza. Znaleziono tajemnicze śladyNaukowcy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia związanego z Arką Przymierza. Znaleziono tajemnicze śladyCzytaj dalej

Następny artykuł