Prezydent RP, Andrzej Duda.
Źródło: flickr

Debata Duda-Trzaskowski w trybie korespondencyjnym? Andrzej Duda udzieli godzinnego wywiadu na YouTube

Wybory na prezydenta RP trwają. 12 lipca odbędzie się druga tura głosowania, w której zmierzy się obecnie panujący prezydent Andrzej Duda i pretendujący do objęcia tego stanowiska Rafał Trzaskowski. Duda prężnie działa, aby zdobyć nowy elektorat w Internecie.

Andrzej Duda będzie w przyszłym tygodniu gościem polskiego youtubera, Karola Paciorka. Pełna rozmowa znajdzie się na kanale Imponderabilia.

Debata korespondencyjna

Poza debatą między wszystkimi kandydatami na stanowisko prezydenta, która odbyła się przed pierwszą turą wyborów w Telewizji Polskiej, uczestnicy kampanii wyborczej nie mieli okazji zmierzyć się ze sobą na forum publicznym. Wiele osób zarzucało TVP nieuczciwy format prowadzenia debaty, społeczeństwo domagało się przeprowadzenia drugiej debaty między Trzaskowskim a Dudą na bardziej neutralnym gruncie. Takie starania prowadził między innymi TVN, Polsat oraz Onet jednak najprawdopodobniej nie dojdą one do skutku. Jest jednak nadzieja, że przynajmniej częściowo usłyszymy głosy kandydatów w podobnych okolicznościach.

Trzaskowski był pierwszy

Rafał Trzaskowski gościł na kanale Karola Paciorka czwartego czerwca. Udzielił on wtedy godzinnego wywiadu, który został opublikowany bez montażu, cięć i innych zabiegów stylistycznych. Teraz najprawdopodobniej w rozmowie z Paciorkiem weźmie udział Andrzej Duda, który ostatnimi czasy zwiększył wysiłki poszukując nowego elektoratu w Internecie właśnie. Wczoraj obecnie panujący prezydent mówił o tym, że w przeciągu najbliższych 5 lat w każdym polskim domu będzie światłowód, a on jako prezydent nie zgadza się na ACTA 2 oraz wprowadzenie podatku reprograficznego.

Kiedy wywiad

Youtuber przeprowadzi rozmowę z Andrzejem Dudą w najbliższą środę, a na kanale Imponderabilia wywiad pojawi się w czwartek. Jeżeli chodzi o format, to wszystko ma wyglądać tak samo jak w przypadku rozmowy z Trzaskowskim, a więc bez cięć i montażu, a rozmówca ma nie znać pytań, na które będzie musiał odpowiedzieć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Światłowód w każdym domu i brak dodatkowych opłat za smartfony. Duda zapowiedział Kartę Wolności w Sieci
  2. Gracze zadecydowali jakie gry powinny trafić do kanonu lektur szkolnych. Eksperci mają odmienne zdanie
  3. Nieoficjalnie: Gwiazda serialu Breaking Bad w najnowszej części gry Far Cry
  4. Komórki nowotworowe oznaczone farbą. Naukowcy pracują nad metodą, która ułatwi leczenie

Następny artykuł