znicz
Źródło: pixabay.com

Zmarła gwiazda serialu "Gra o tron". Cały świat w żałobie po śmierci wybitnej aktorki

Kuba WielochKuba Wieloch
10 Września 2020

Świat obiegła niezwykle smutna wieść. W wieku 82 lat zmarła Diana Rigg, odtwórczyni roli Olenny Tyrell z serialu "Gra o tron"

Niezwykle smutna wiadomość


Ten rok jest nie zwykle smutny i przygnębiający. Niestety, dziś zmarła wybitna aktorka, która znana była młodym fanom z serialu "Gra o tron", gdzie wcieliła się w rolę Olenny Tyrell. Cały świat łączy się w żałobie.
Diana Rigg była niezwykle utalentowaną aktorką. Do jej najsłynniejszych ról należą Arlena Stuart Marshall ze Zło czi się wszedzie", Emma Peel z doskonałego serialu "Rewolwer i melonik", czy księżna Buccleuch z niedawno emitowanego serialu (2016) "Victoria".

Diana Rigg

Wybitna aktorka

Aktorka występowała również na deskach osławionego Royal Shakespeare Company. Młodsi widzowie będą ją jednak kojarzyć z wybitną rolą Olenny Tyrell. Rigg była wszak jedną z ulubionych aktorek fanów "Gry o tron". Rola Rigg z tego serialu kojarzy się przede wszystkim z twardą kobietą, która gotowa jest poświęcić wszystko, aby jej ród przetrwał. Aktorka wielokrotnie podkreślała, że uwielbiała grać Olennę, ze względu na "same najlepsze kwestie" jej postaci.

Wielokrotnie nagradzanaDiana Rigg urodziła się 20 lipca 1938 roku w Concasterze. Jej telewizyjnym debiutem był występ w komedii "Brat człowieka z Karaibów" z 1952 roku. Aktorka była wielokrotnie nominowana do nagrody Emmy. W 1998 otrzymała OBE, natomiast w roku 1994 przyznano jej tytuł szlachecki DBE.

Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofyWysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofyCzytaj dalej

Zmarła spokojnie we śnie


Jak donosi BBC Entertainment gwiazda spędziła ostatnie miesiące życia szczęśliwie ze swoją córką w rodzinnym domu. Zmarła spokojnie we śnie nad ranem 10 września w Londynie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni
2. Zgubiła obrączkę zaraz po ślubie. Niewiarygodne, gdzie znalazła ją kilka dni przed 40. rocznicą

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz
  2. Zrozpaczona Gessler ma dość, nie mieli dla niej żadnej litości. "Kąsacie, aby bolało”, wystosowała dramatyczny apel
  3. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  4. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  5. NASA buduje zmiennokształtne samoloty. Nadchodzi lotnicza rewolucja [wideo]
  6. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów dwóch pociągów. Mogli mieć kontakt z zarażoną osobą

Następny artykuł