Monety złotówki
Źródło: Pixabay

Miliony Polaków mogą dostać 300 złotych. Wnioski można składać już od jutra

Artur ŁokietekArtur Łokietek
30 Czerwca 2020

Dodatek w formie świadczenia Dobry Start został oficjalnie potwierdzony jakiś czas temu. Już od jutra będzie możliwe składanie wniosków o przyznanie świadczenia. Tu jednak należy pamiętać, że nie przysługuje ono wszystkim. Komu przysługuje tzw. 300+ i jak o nie wnioskować?

Dodatek na dzieci w formie 300 złotych. Wnioski o jego przyznanie będzie można nadsyłać już od jutra.

Dla kogo 300+?

Pieniądze należą do programu rządowego Dobry Start, inaczej zwanym 300+. Jest to pieniężny dodatek w formie 300 złotych przysługujących raz do roku na każde dziecko, które uczy się dopóki nie przekroczy ono 20 roku życia. Tu jednak są wyjątki - wszystkie dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole mogą otrzymywać wspomniane pieniądze aż do 24 roku życia. Pieniądze w ramach Dobrego Startu nie przysługują jednak dzieciom uczęszczającym do przedszkola czy tym, które aktualnie są w zerówkach. Rodzice studentów również nie mogą ubiegać się o nowe świadczenie. Jednak zgodnie z postanowieniami z ubiegłego roku, 300+ przysługuje również uczniom szkół policealnych i szkół przeznaczonych dla dorosłych. Pamiętajmy, że samo świadczenie jest zwolnione z opodatkowania, więc rodzina dostaje pełną kwotę 300 złotych.

Jak ubiegać się o 300+?

Warto nadmnieć, iż pieniądze ze świadczenia przysługują każdej rodzinie, w której dziecko spełnia powyższe warunki, bez względu na dochód. Rząd informuje, iż złożenie wniosku już teraz, tj. do końca sierpnia, gwarantuje, że pierwsze świadczenie wpłynie na konta maksymalnie do 30 września tego roku. W innym wypadku będzie trzeba oczekiwać do 2 miesięcy od czasu złożenia wniosku. Wzory na 300+ znajdziemy na tej stronie. Wnioski w formie elektornicznej można przesyłać przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Wnioski w formie papierowej należy zaś kierować do tych samych urzędów, w których ubiega się również o 500+, tj. urząd miasta bądź gminy lub w ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce zajmującej się takimi świadczeniami.

Zobacz także:

  1. Niesamowite nagranie. Chmura wyglądająca jak z filmu science-fiction zawisła nad miastem
  2. Naukowcy mogą pozyskiwać złoto z elektrośmieci. Trwają zaskakujące badania
  3. Szczepionka na COVID-19 testowana na ludziach. Czy już w tym roku będziemy bezpieczni?
  4. Na tym księżycu może istnieć życie. Niesamowite odkrycie sondy kosmicznejNastępny artykuł