Dragon Ball Z
Źródło: flickr.com

Jedna z najlepszych bajek dzieciństwa. Kto z Was pamięta Dragon Balla?

Kuba WielochKuba Wieloch
2 Października 2020

Dragon Ball dla wielu jest jedną z najlepszych bajek z dzieciństwa. Kto z Was oglądał to anime?

Dragon Ball Z

Co prawda anime nigdy nie przebiło się na stałe do polskie mainstreamu, jednakże w latach 90 każdy z nas czekał na nowy odcinek Dragon Ball Z na kanale RTL 7. Pomimo negatywnego PR-u ze strony rodziców każdy dzieciak chciał obserwować przygody walecznego i odważnego Songo.

Dragon Ball powstał na podstawie mangi stworzonej przez Akirę Toriyamę. Pierwsze rozdziały dzieła ukazały się w roku 1984. Twórca czerpał garściami z szesnatowiecznej powieści chińskiej o tytule "Wędrówka na Zachód" o czym mało kto wie.

Czeka nas niezwykle mroźna i śnieżna zima? Model matematyczny już przewidział dla nas przyszłośćCzeka nas niezwykle mroźna i śnieżna zima? Model matematyczny już przewidział dla nas przyszłośćCzytaj dalej

Animacja na podstawie Mangi

Manga wydawana była do roku 1995 na łamach japońskiego tygodnika Shūkan Shōnen Jump wydawnictwa Shūeisha, a następnie została zwarta w 42 tomach.

Łącznie wyszły 4 różne serie

Na podstawie mangi studio Toei Animation wyprodukowało kultowe już anime. Bajka została podzielona na cztery następujące po sobie części - Dragon Ball (1986–1989) i Dragon Ball Z (1989–1996) opartych na mandze, a także Dragon Ball GT (1996–1997) i Dragon Ball Super (2015–2018), prezentujących nowe przygody bohaterów. W latach 2009–2011 i 2014–2015 emitowana była odświeżona wersja serii Z (z niewielkimi zmianami) pod tytułem Dragon Ball Kai.

W Milionerach wszyscy zamarli gdy padło pytanie. Było niewiarygodnie trudne, nawet Urbański zaniemówiłW Milionerach wszyscy zamarli gdy padło pytanie. Było niewiarygodnie trudne, nawet Urbański zaniemówiłCzytaj dalej

A Wy, oglądaliście Dragon Balla?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Likwidacja półtorametrowego gniazda szerszeni. Niesamowite nagranie
  2. Dziura nazwana "Blizną Ziemi". Jest tak duża, że pochłania helikoptery
  3. Miasteczko osuwa się do morza. Destrukcyjna siła natury w akcji
  4. W kompleksie nuklearnym w Korei Północnej coś się dzieje. Satelity przesyłają zdjęcia terenu

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł