Dragon's Dogma Netflix anime
Źródło: Twitter/NX

Anime na podstawie hitu Capcomu. Znamy datę premiery Dragon's Dogma na Netlixie

Artur ŁokietekArtur Łokietek
16 Lipca 2020

Choć Dragon's Dogma od Netflixa była zapowiadana dawno temu, dziś w końcu poznaliśmy datę premiery anime. Serial ma bazować na hitowej, jednak nieco mniej znanej grze, od Capcomu. Pokazano również pierwszy plakat i ujęcia z serialu.

Dragon's Dogma jako anime i to od Netflixa - czegóż chcieć więcej?

Dragon's Dogma, czyli Capcom fantasy

Dragon's Dogma to pierwotnie wydana w 2012 roku gra fantasy od Capcomu (znanych także z DMC czy Resident Evil). W kolejnych latach doczekaliśmy się nawet ulepszonej wersji Dark Arisen na konsole obecnej generacji oraz PC. Choć produkcja zdecydowanie nie okazała się międzynarodowym hitem, to jednak zdobyła dość szerokie uznanie graczy, ale i krytyków. Capcom w swojej grze wzorował się nieco na (również swoim) Monster Hunterze, jednak świat przedstawiony zdecydowanie bardziej przypominał "europejskie" fantasy.

Dzisiaj wchodzi w życie podatek audiowizualny. Obejmie m.in. Netflixa i HBO GODzisiaj wchodzi w życie podatek audiowizualny. Obejmie m.in. Netflixa i HBO GOCzytaj dalej

Netflix robi anime

Netflix już niejednokrotnie zaskakiwał kupowaniem licencji na popularne marki i tworzenia z nich seriali czy filmów. Jako przykład wystarczy wymienić naszego rodzimego Wiedźmina, jednak streamingowy gigant nie próżnuje. Trwają prace m.in. nad kolejnym sezonem Castelvanii, anime Diablo czy Devil May Cry. W marcu ubiegłego roku zapowiedziano również anime na podstawie Dragon's Dogmy, jednak w końcu poinformowano o oficjalnej dacie premiery - 17 września, czyli już niedługo.

Obrazy techgame

O czym będzie serial?

"Smok, który pojawił się nagle po 100 latach, spalił wioskę Cassardis na popiół. Ethan zmierzył się z bestią, by chronić swoją ukochaną rodzinę, lecz stwór zabrał mu serce. Chociaż wszystko wskazywało na to że umarł, Ethan został wskrzeszony jako Arisen. Wraz ze swoją współtowarzyszką - Hannah - Ethan wyrusza w podróż, by odzyskać serce. Podczas podróży Ethan będzie musiał zmierzyć się z demonami reprezentującymi siedem grzechów głównych, jednak bohater nie wie, że im dłużej walczy, tym bardziej traci swoje człowieczeństwo" - głosi opis na Netflixie. Przy okazji pokazano również pierwsze kadry z serialu.

Obrazy techgame

Obrazy techgame

Obrazy techgame

Zobacz także:

  1. Marvel's Avengers: znamy datę startu otwartej bety
  2. Xbox Game Pass: Yakuza Kiwami 2 i Mount & Blade w zestawieniu lipcowym
  3. League of Legends: Zwiastun nowej postaci - Yone, brat Yasuo
  4. PES 2021: tytuł będzie płatną aktualizacją, a nie osobną grąNastępny artykuł