Dron przenoszący wózek sklepowy na tle nieba.
Źródło: needpix

Koniec z czekaniem na kuriera. Teraz naszą paczkę dostarczy dron

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
1 Września 2020

Amerykańska firma Amazon uzyskała zgodę od Federalnej Administracji Lotniczej (FAA) na dostarczanie paczek do swoich klientów za pomocą dronów.

Jak na razie program zostanie uruchomiony jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak znając rozmach szefa i założyciela firmy, czyli Jeffa Bezosa, dołoży on wszelkich starań, aby rozszerzyć działanie usługi na kolejne państwa.

FAA czeka sporo pracy

Uzyskanie zezwoleń Federalnej Administracji Lotniczej oznacza, że FAA będzie musiało przysiąść do przepisów. Do końca 2020 roku organ ten ma stworzyć nowe przepisy dotyczące latania dronami nad tłumami ludzi. W tym czasie Amazon prawdopodobnie rozpocznie szeroko zakrojone testy usługi Prime Air. Na chwilę obecną jednak firma nie zdradziła żadnych szczegółów na ten temat. Co ciekawe certyfikat FAA na dostarczanie paczek dronami uzyskała również należąca do Google’a firma Wing. Na temat planowanych działań tej firmy odnośnie użycia dronów w zastępstwie kurierów na razie nie słychać za dużo.

We wrześniu czeka nas niezwykła pełnia Księżyca. Wiemy, kiedy ją obserwowaćWe wrześniu czeka nas niezwykła pełnia Księżyca. Wiemy, kiedy ją obserwowaćCzytaj dalej

Dron szybszy od kuriera

Amazon ma już na swoim koncie pierwsze testowe wysyłki paczek autonomicznym dronem. Do tej pory jednak nie mogli skomercjalizować swojej usługi ze względu na brak odpowiednich zezwoleń. Teraz cały proces może ruszyć do przodu z kopyta. Dzięki zastosowaniu dronów, które nie wymagają kontroli wzrokowej operatora, dostarczanie paczek wysyłanych przez Amazona stanie się znacznie szybsze. Prime Air, to program, nad którym czuwa wiceprezes Amazona, David Carbon. W wywiadzie z portalem Bloomberg podkreślił, że uzyskanie certyfikatu FAA jest ogromnym krokiem związanym z zaufaniem do usług pełnionych przez tę amerykańską firmę.

Latawiec porwał dziewczynkę w powietrze. Tłum zachował się niesamowicieLatawiec porwał dziewczynkę w powietrze. Tłum zachował się niesamowicieCzytaj dalej

Amazon musiał opanować nie tylko procedury lotnicze, ale również te związane z bezpieczeństwem związanym z korzystania z usług autonomicznych dronów. Na chwilę obecną usługa Prime Air będzie dostępna jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak w niedalekiej przyszłości (prawdopodobnie kilka lat) zostanie rozszerzona na wszystkie regiony świata. Amazon stworzył projekt Prime Air w 2013 roku i od tego czasu nieustannie starał się o uzyskanie odpowiednich zezwoleń na wprowadzenie systemu do codziennego życia swoich klientów. Prawdopodobnie w przeciągu kilku najbliższych miesięcy Amazon uruchomi usługę we wszystkich stanach Ameryki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite znalezisko górników. Kamień warty 70 milionów złotych
  2. We wrześniu czeka nas niezwykła pełnia Księżyca. Wiemy, kiedy ją obserwować
  3. Smartfony mogą wywołać poważne zaburzenia psychiczne. Naukowcy alarmują
  4. Polska Policja z nową bronią. Jej moc jest przerażająca

Następny artykuł