Suchoj S-70 Ochtnik podczas testów powietrznych.
Źródło: YouTube

Rosyjski superdron już prawie gotowy. Jest niewidzialny i ma na pokładzie 6 ton bomb

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
15 Sierpnia 2020

Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne przyspieszają premierę swojego superzaawansowanego drona typu stealth czyli Suchoj S-70 Ochotnik.

Jak informuje portal popularmechanics.com Suchoj S-70 Ochotnik miał mieć swoją premierę w 2025 roku. Władze zadecydowały jednak, że dron zostanie wdrożony do użytku już w 2024 roku.

Pierwszy taki dron w służbie

Jeżeli plotki o przyspieszonej premierze okażą się prawdziwe, będzie to oznaczało, że Rosja wejdzie w posiadanie pierwszego na świecie wysokowydajnego drona bojowego, który będzie mógł prowadzić działania militarne wojny konwencjonalnej na dużą skalę. Maszyna jest w stanie wzbić się w powietrze z załadowanymi 6-tonami bomb.

W Polsce powstanie gigafabryka ogniw słonecznych. Stanie na terenie kopalni węglaW Polsce powstanie gigafabryka ogniw słonecznych. Stanie na terenie kopalni węglaCzytaj dalej

Ochotnik został stworzony na bazie tak zwanego latającego skrzydła. Dzięki wykorzystaniu niezwykle zaawansowanych materiałów i powłok, maszyna jest praktycznie niewykrywalna dla urządzeń radiolokacyjnych. Dron ma 19 metrów długości i 14 metrów szerokości. Chociaż Rosjanie dalej zostawiają wiele informacji w tajemnicy, to portal popularmechanics.com informuje, że maszyna będzie ważyła około 20 ton i będzie zdolna do lotu z prędkością 1000 km/h. Jej zasięg ma oscylować w okolicach 4000 km.

Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientówDoigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientówCzytaj dalej

Dron uzbrojony po zęby

Suchoj S-70 Ochotnik będzie uzbrojony w bomby o łącznej masie 5,8 ton. Według ekspertów będzie to najcięższy, wojskowy dron UAV, który jest w fazie produkcji. Jego masa będzie się równała dwusilnikowemu, amerykańskiemu myśliwcowi F-15 Eagle. Głównym zadaniem maszyny będą misje uderzeniowe na ważne cele wroga. Dron wyposażony będzie w niezbędne narzędzia służące do obrony powietrznej oraz sprzęt do rozpoznania optoelektronicznego oraz radiotechnicznego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. System elektroniczny miał rozwiązać problem korków na A1. Stoi się ponad godzinę
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Rosyjski niszczyciel lotniskowców odchodzi na emeryturę. Ostatni rejs ekranoplanu klasy Łuń
  4. Korea Północna zaatakowała firmy zbrojeniowe. Izrael alarmuje

Następny artykuł