Pomnik Matki Ojczyzny w Kijowie.
Źródło: needpix

Sowiecki pomnik symbolem LGBT. Użyli drona do zawieszenia flagi

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
26 Czerwca 2020

Ze względu na pandemię koronawirusa wiele marszów i parad równości zostało odwołanych. Ludzie związani ze społecznością LGBT+ dokładają jednak wielkich starań, aby przypominać wszystkim o istnieniu mniejszości seksualnych. Tak też się stało w Kijowie, gdzie jedna z głównych atrakcji turystycznych stała się symbolem LGBT.

Osoby odpowiedzialne za to wydarzenie użyły drona do zawieszenia na ponad 100 metrowym pomniku tęczowej flagi symbolizującej społeczność mniejszości seksualnych.

Ogromny manifest

Flaga zawisła na ogromnym mieczu trzymanym przez Matkę Ojczyzny, monumentalny pomnik, który mierzy 102 metry. Umiejscowiony jest w Kijowie i jest jedną z największych (dosłownie i w przenośni) atrakcji turystycznych w mieście. Pomnik znajduje się na terenie Narodowego Muzeum Historii Ukrainy w II wojnie światowej. Wybór tego pomnika wydaje się nie być przypadkowy, podczas najważniejszych wydarzeń na Ukrainie u jego podnóża rozpalany jest tak zwany wieczny płomień. Nagranie z wydarzenia możecie obejrzeć tutaj.

Homofobia na Ukrainie

Głównym hasłem prezentowanym podczas wydarzenia wieszania flagi na monumencie było “Mama wesprze i zrozumie”. Ukraina do dzisiaj pozostaje jednym z najbardziej homofobicznych miejsc w Europie, badania przeprowadzone w 2010 roku wskazały, że aż 72% tamtejszego społeczeństwa nie akceptuje ludzi utożsamiających się z LGBT.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie potwora z Loch Ness zawojowało Internet. Trwa spór o prawdziwość fotografii
  2. Łapią do 20 tysięcy komarów dziennie. Młode jerzyki wylatują z gniazd i mogą potrzebować naszej pomocy
  3. Alert przed trąbami powietrznymi. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą
  4. Niesamowite nagranie. Brama Piekieł istnieje i płonie bezustannie od 50 lat

Następny artykuł