Deluxe Ski Jump - screen z gry
Źródło: Materiały własne

DSJ 4 z ogromną aktualizacją. Graliście w "Małysza"?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
26 Października 2020

Oficjalne forum legendarnej gry Deluxe Ski Jump właśnie poinformowało o nadchodzącym rozszerzeniu do czwartej części gry. Dodatek DSJ4 v1.7.0 będzie miał swoją premierę już 13 listopada. Wszyscy miłośnicy starego, dobrego “Małysza” będą mogli poczuć się znowu jak dziecko.

A Wy graliście w legendarnego “de es jota”? Deluxe Ski Jump było niezwykle popularną grą na początku pod koniec XX i na początku XXI wieku. Niskie wymagania sprzętowe i bardzo prosta, jednak wciągająca rozgrywka (oraz niesamowite sukcesy Adama Małysza) sprawiły, że w DSJ grał wtedy praktycznie każdy.

Gramy w “Małysza”?

Deluxe Ski Jump miało swoją premierę w 1999 roku. Gra powstała na licencje shareware, a jej projektantem był fiński programista, Jussi Koskela. Wydawcą i producentem tej legendarnej gry był Mediamond. Gra zyskała sobie ogromną rzeszę fanów szczególnie w Polsce, a to ze względu na niskie wymagania sprzętowe, intuicyjny sposób rozgrywki oraz możliwość wspólnej zabawy ze znajomymi. Na sukces DSJ-ota duży wpływ miały również fantastyczne wyniki osiągane w tamtym czasie przez Adama Małysza. Potocznie na fińską grę mówiło się “granie w Małysza”.

Naukowcy biją na alarm. Przerażające informacje o Oceanie Arktycznym, spełnia się najgorszy scenariuszNaukowcy biją na alarm. Przerażające informacje o Oceanie Arktycznym, spełnia się najgorszy scenariuszCzytaj dalej

DSJ wiecznie żywy

Po sukcesie pierwszego Deluxe Ski Jump, w 2001 roku premierę miała druga część legendarnej gry, trzy lata później debiutowała kolejna odsłona cyklu, a w 2011 roku premierę miała czwarta i jak na razie ostatnia część prostych skoków narciarskich. Po długich latach ciszy, na forum Mediamond pojawiła się informacja o nadchodzącej premierze rozszerzenia, które będzie oferowało graczom bardzo dużo możliwości.

Jeszcze więcej skoczni, jeszcze więcej klimatu

Chociaż każda kolejna produkcja DSJ cieszyła się coraz mniejszym zainteresowaniem, a w sercach graczy przede wszystkim zapadła pierwsza odsłona cyklu, to nie powstrzymało to moderów od dalszego tworzenia treści do czwartej części Deluxe Ski Jump. 13 listopada swoją premierę będzie miało rozszerzenie DSJ4 v1.7.0, które wprowadza całkiem interesujące zmiany w rozgrywce.

Miniaturowy lokalizator namierzył gniazdo morderczych szerszeni. Naukowcy wpadli na niesamowity pomysł [wideo]Miniaturowy lokalizator namierzył gniazdo morderczych szerszeni. Naukowcy wpadli na niesamowity pomysł [wideo]Czytaj dalej

Gra zyska wsparcie dla skoczni tworzonych przez osoby trzecie. Fani DSJ 4, którzy zebrali się pod nazwą Gorisek Bros. stworzyli serię realnych i wymyślonych skoczni narciarskich, które będzie można ściągnąć na ich stronie internetowej. Co więcej każdy chętny może zaprojektować własną skocznie i podzielić się nią ze światem. Skocznie tworzone są w formacie XML za pomocą edytora tekstowego (w taki sposób tworzone były oryginalne skocznie).

Graliście w Deluxe Ski Jump?

Fanowskie rozszerzenie wprowadza do gry wiele ciekawych rozwiązań (jak chociażby malutkie, kilkumetrowe skocznie). Wydanie dodatku może być dobrym momentem dla wszystkich miłośników skoków narciarskich do przypomnienia sobie czasów, w których razem z kolegami i koleżankami siedziało się przed komputerem i skakało w pierwszej części DSJ. A Ty grałeś w “Małysza”?

Eksperci biją na alarm. Fukushima ponownie nam zagrażaEksperci biją na alarm. Fukushima ponownie nam zagrażaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  2. Kuroń zdeklasował Gessler najlepszym przepisem na kotleta schabowego. Ujawnił jakie stosuje dodatki
  3. Miniaturowy lokalizator namierzył gniazdo morderczych szerszeni. Naukowcy wpadli na niesamowity pomysł [wideo]
  4. Naukowcy biją na alarm. Przerażające informacje o Oceanie Arktycznym, spełnia się najgorszy scenariusz
  5. Tajemnicze sygnały z kosmosu ponownie do nas trafiają. Astronomowie nie mogą uwierzyć
  6. Istnieje pewien sposób na pogłębienie relacji z kotem. Jest bardzo prosty

Następny artykuł