Dziecko
Źródło: pixabay.com

Czy uważasz, że telefony mają dobry wpływ na rozwój dzieci?

Kuba WielochKuba Wieloch
12 Września 2020

Smartfony zrewolucjonizowały świat, jest to fakt i ciężko na ten temat dyskutować. Czy mają jednak dobry wpływ na dzieci?

Jeszcze 20 lat telefon komórkowy były ekwiwalentem statusu społecznego. Mało kto je miał, szczególnie w naszym kraju, dlatego trafiały w ręce najzamożniejszych ludzi. W przeciągu tych dwóch dekad wszystko się zmieniło, a świat przeszedł przez prawdziwą rewolucję technologiczną.

Świat się bezustannie zmienia


Kto by pomyślał kilkanaście lat temu, że telefony przyszłości będą miały moc obliczeniową porównywalną do wysokiej klasy komputerów? Ba, często są od nich lepsze i posiadają o wiele więcej funkcji. Przede wszystkim umożliwiają mobilną nawigację po internecie, ale mogą też służyć jako przenośny GPS, rewelacyjny aparat, konsola gamingowa czy też urządzenia do wykonywania połączeń telefonicznych. Doszło do tego, że ten sprzęt jest dziś praktycznie niezbędny, a smartfony ma już każdy łącznie z dziećmi i osobami starszymi.

Koguty pieją z zachwytu, a naukowcy razem z nimi. Niezwykłe wyniki badańKoguty pieją z zachwytu, a naukowcy razem z nimi. Niezwykłe wyniki badańCzytaj dalej

Wpływ smartfonów na dzieci


Problem tkwi w tym, że tego typu urządzenia niekoniecznie mają dobry wpływ na funkcjonowanie dzieci. Przede wszystkim są niezwykle uzależniające i najmłodszym ludziom ciężko jest oderwać od nich wzroku. Charakter smartfonów jest wyjątkowo absorbujący, co przy okazji wpływa na skupienie i potrzebę ciągłego dopływu dopaminy.

Naukowcy znaleźli gigantyczne mrowisko. Wygląda jak UFO [wideo]Naukowcy znaleźli gigantyczne mrowisko. Wygląda jak UFO [wideo]Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni

Doskonałe narzędzia do nauki


Pamiętajmy jednak, że są to również doskonałe narzędzia do nauki. Umożliwiają również kontakt z dalszą rodziną i znajomymi, więc kategoryczne zakazanie używania tych urządzeń może być złym pomysłem. Najważniejszy jak zawsze jest umiar.


Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczyna Elona Muska oficjalnie w Cyberpunk 2077. Stworzy muzykę i zagra jedną z postaci
  2. Prince of Persia: Piaski Czasu Remake - do sieci trafił pierwszy zwiastun. Gracze nie są zadowoleni
  3. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  4. Dramatyczne wyniki badań. Populacja zwierząt na Ziemi spadła o 68% w ciągu ostatnich 50 lat
  5. Koniec z elektrycznymi hulajnogami na chodnikach? Kontrowersyjny pomysł rządu
  6. Ministerstwo Zdrowia zdradziło, co ze szczepionkami na COVID. Rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi już się odbyły

Następny artykuł