szkola
Źródło: wallpaperflare.com

Czy uważasz, że dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Kuba WielochKuba Wieloch
17 Sierpnia 2020

Rząd chce aby, we wrześniu tego roku szkoły ponownie się otworzyły. Zgadzasz się z tą decyzją?

Skutki pandemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa wywróciła rok 2020 do góry nogami. Niezwykle groźna choroba Covid-19 doprowadziła do zamknięcia wielu placówek prywatnych i publicznych, a w tym szkół.

Nauka zdalna

Od paru miesięcy dzieci uczyły się zdalnie co znacznie utrudniło im zdobywanie nowej wiedzy. Niestety polskie szkolnictwo nie było gotowe na tak drastyczne zmiany w sposobnie nauczania. Nikt nie był przygotowany na konieczność przerzucenia całej nauki do systemu online. Ogromne problemy mieli nauczyciele, którzy nie korzystali wcześniej z oprogramowania typu Zoom lub Microsoft Teams. Kolejną przeszkodą jest fakt, że nie każde dziecko miało możliwość zdalnej nauki przez brak odpowiedniego sprzętu lub internetu.

Gigantyczne jaskinie na Marsie i Księżycu. W niektórych można by zmieścić całą WarszawęGigantyczne jaskinie na Marsie i Księżycu. W niektórych można by zmieścić całą WarszawęCzytaj dalej

Ciężkie zadanie rodziców

Zadowoleni również nie byli rodzice, którzy zostali zmuszeni do zdalnej pracy z mieszkania. Okazało się, że równoczesna praca i zajmowanie się swoimi pociechami, które wymagały pomocy w lekcjach jest niesamowicie ciężkim zadaniem.

Naukowcy biją na alarm. W ludzkich ciałach znaleziono szkodliwy plastikNaukowcy biją na alarm. W ludzkich ciałach znaleziono szkodliwy plastikCzytaj dalej

Według najnowszych postanowień polskiego rządu, dzieci mają wrócić do szkół we wrześniu. Jest to dość kontrowersyjna decyzja, bo przecież pandemia wciąż szaleje. Wirusolodzy apelują do władz państwowych o rozsądek, ponieważ nie wiemy jakie skutki może mieć wprowadzenie dzieci do zamkniętych placówek. Może to poskutkować powstaniem dużej ilości ognisk koronawirusa. Prawdopodobnie nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji, jednak rozsądnym wydaje się przygotowanie specjalnego, zdalnego programu nauczania, który mógłby skutecznie zastąpić nauczenie tradycyjne na czas ewentualnych lockdownów.

Jakie jest Twoje zdanie? Czy dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemcy zaprezentowali Xbox Series X. Pierwsze prawdziwe zdjęcia
  2. Gigantyczne jaskinie na Marsie i Księżycu. W niektórych można by zmieścić całą Warszawę
  3. Naukowcy biją na alarm. W ludzkich ciałach znaleziono szkodliwy plastik
  4. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów

Następny artykuł