Mała dziewczynka w maseczce ochronnej.
Źródło: Notes for Poland

Czy dzieci w przedszkolach powinny nosić maseczki ochronne?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
16 Października 2020

Pandemia koronawirusa trwa. Dzisiaj Ministrerstwo Zdrowia poinformowało o nowych statystykach związanych z zachorowaniami i zgonami z powodu COVID-19. Na szczęście nie padł kolejny rekord pod względem zachorowań, niestety resort poinformował, że w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano rekordowo wysoką liczbę zgonów.

W ciągu ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia odnotowało 7705 nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Walkę z wirusem SARS-CoV-2 przegrały aż 132 osoby, co niestety jest nowym rekordem w Polsce. Czy w obecnej sytuacji rząd powinien wymusić na społeczeństwie jeszcze bardziej rygorystyczne obostrzenia?

12-letnie dziecko dokonało niesamowite odkrycia. Naukowcy są zachwyceni12-letnie dziecko dokonało niesamowite odkrycia. Naukowcy są zachwyceniCzytaj dalej

Wracają obostrzenia. Coraz więcej czerwonych stref

W związku z bardzo wysoką liczbą nowych zachorowań na koronawirusa (wczoraj padł absolutny rekord naszego kraju, zachorowało ponad 8 tysięcy osób) i rekordowo wysoką liczbą zgonów, rząd postanowił wdrożyć bardziej rygorystyczne obostrzenia na wielu terenach Polski. Od 17 października wejdą w życie nowe zasady, według których niemal połowa powiatów w Polsce objęta zostanie czerwoną strefą. Coraz częściej mówi się też o powrocie wprowadzenia lockdownu do naszego kraju. Co jeszcze powinien zrobić rząd, aby opanować rozwój pandemii?

DZISIAJ GRZEJE:

1. Księżyc pełnił kiedyś niezwykle ważną funkcję. Niesamowite odkrycie naukowców

2. Oficjalne. Podjęto decyzję w sprawie szkół, są nowe wytyczne

Nakaz zasłaniania nosa i ust w przedszkolach. Czy to dobry pomysł?

W czwartek decyzją Rządowej Rady Zarządzania Kryzysowego w Polsce powróciły godziny dla seniorów. Oznacza to, że między 10:00 a 12:00 na terenie naszego kraju zakupy mogą robić jedynie osoby powyżej 60 roku życia, chyba że są one podyktowane zagrożeniem zdrowia lub życia, wtedy do sklepów mogą wyjść również osoby młodsze. Czy na tym zakończy się ingerencja rządu w swobodę obywateli?

Ogromne zmiany w PKO BP i innych bankach. Mają związek z pandemiąOgromne zmiany w PKO BP i innych bankach. Mają związek z pandemiąCzytaj dalej

Od dłuższego czasu cała Polska została objęta żółtą strefą, co oznacza, że w przestrzeni publicznej ponownie musimy zasłaniać nos i usta, a nie jak do tej pory, jedynie w zamkniętych przestrzeniach i komunikacji miejskiej. Wszystkie te działania mają chronić osoby, które znajdują się w grupie najwyższego ryzyka, jednak podatne na koronawirusa są również najmłodsi. Pojawia się więc pytanie, czy dobrym pomysłem byłby nakaz zasłaniania nosa i ust również dzieciom, które uczęszczają do przedszkoli i żłobków? A może taki zabieg zagroziłby ich zdrowiu i samopoczuciu?

Następny artykuł