Jackson Oswald
Źródło: Youtube.com/ Guiness World Records/ Zrzut ekranu

Dwunastoletnie dziecko stworzyło coś niezwykłego. Naukowcy aż osłupieli, ciężko uwierzyć

Kuba WielochKuba Wieloch
8 Listopada 2020

Dwunastolatek dokonał czegoś niezwykłego. Udało mu się zbudować w pełni sprawny reaktor fuzyjny, bijąc przy okazji nowy rekord Guinessa. Wszystko zostało udokumentowane na nagraniu

Reaktory fuzyjne to przyszłość światowej energetyki, czy nam się to podoba, czy też nie, nie znamy bardziej wydajnej metody uzyskiwania energii na szeroką skalę.

Pierwsze efektywne reaktory fuzyjne pojawią się i zaczną produkować energię za mniej więcej 5 lat. Już teraz w pracę nad tą technologią zaangażowane są zespoły z całego świata, które próbują stworzyć wydajne „sztuczne słońca”

Rodzice ocenili efekty zdalnego nauczania. Sytuacja wygląda fatalnie, badania nie kłamiąRodzice ocenili efekty zdalnego nauczania. Sytuacja wygląda fatalnie, badania nie kłamiąCzytaj dalej

Geniusz ze Stanów Zjednoczonych

DZISIAJ GRZEJE:

1. Masz banknot 50 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj kieszenie

2. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznać


Pewien dwunastolatek, który interesuje się tą technologią, nie chciał pozostać w tyle i udało mu się stworzyć własny reaktor fuzyjny. Tym samym został najmłodszym konstruktorem tego typu sprzętu w historii ludzkości.


Rodzice Jacksona Oswalta z Memphis w stanie Tennessee mogą być obecnie najdumniejszymi rodzicami na świecie. Ich syn przeprowadził najważniejsze eksperyment życia na kilka godzin przed swoimi 13 urodzinami, tym samym wręczając sobie wymarzony prezent – wpis do księgi rekordów Guinessa.

Naukowcy informują o niespodziewanym odkryciu na księżycu Jowisza. Na jego ciemnej stronie dochodzi do dziwnego zjawiskaNaukowcy informują o niespodziewanym odkryciu na księżycu Jowisza. Na jego ciemnej stronie dochodzi do dziwnego zjawiskaCzytaj dalej

Dwunastolatek stworzył reaktor fuzyjny


Amerykański nastolatek w domowym zaciszu stworzył minireaktor fuzyjny i przy wykorzystaniu energii elektrycznej przyspieszył dwa atomy deutery, które tym samym połączyły się i stworzył atom helu-3, dodatkowo uwalniając jeden neutron. Doprowadziło to do podgrzania wody i procesu parowania, który napędził turbinę prądotwórczą.

Wyczyn udokumentowano na nagraniu


Warto tutaj wspomnieć, że reaktor fuzyjny stworzony przez Oswalta nie jest efektywny. Do swojego działania wykorzystuje znacznie więcej energii, niż jej wytwarza, niemniej sam fakt stworzenia tego typu urządzenia w tak młodym wieku jest absolutnie niezwykły i godny wszelkich pochwał. W realizacji projektu naukowego nastolatkowi pomagał ojciec.

Nowy rekord Guinessa


Oswalt pobił nowy rekord księgi Guinessa i tym samym wpisał się w karty historii wynalazców. Poprzedni rekordzista był o dwa lata starszy, co oznacza, że miał 14 lat w wieku stworzenia reaktora. Warto tu zaznaczyć, że coraz więcej nastolatków interesuje się tematami technicznymi, szczególnie w Stanach Zjednoczonych gdzie uczelnie przyznają spore granty za tego typu dokonania.

Jest również prawdopodobne, że tym wyczynem Oswalt zapewnił sobie możliwość darmowego studiowania na wielu krajowych uczelniach. Warto tu wspomnieć, że w Stanach Zjednoczonych studia są w pełni płatne i młodzi studenci często muszą brać kredyty, aby móc uzyskać wykształcenie.

Chiny wystrzeliły pierwszego satelitę 6G. Nowa technologia ma wyprzeć 5GChiny wystrzeliły pierwszego satelitę 6G. Nowa technologia ma wyprzeć 5GCzytaj dalej


Miejmy więc nadzieję, że młody Jackson Oswalt będzie mógł dalej rozwijać swoje talenty. Elektrownie fuzyjne będą prawdopodobnie stanowiły podstawę światowej energetyki, więc im więcej młodych geniuszy będzie się interesowało tą tematyką, tym lepiej dla nas wszystkich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniej
  2. Straszliwy wypadek. Siła uderzenia była tak duża, że auto rozpadło się na dwie części
  3. Niewielu wie, że córka Marii Skłodowskiej-Curie również była geniuszem. Dostała najbardziej prestiżową nagrodę
  4. "Jeden z dziesięciu": odpowiedzi, które przeszły do historii teleturnieju. Tadeusz Sznuk nie wiedział, jak zareagować
  5. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  6. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności

Następny artykuł